אייכלר בעקבות ליצמן: "יום השבת הפך ליום השיפוצים"

אייכלר הוסיף: "הגיעו מים עד נפש. חודשים ארוכים מתעלמים מאיתנו בנושא השבת. ליצמן הבין שלא נותרה לו ברירה, אם אין לנו השפעה כשאנחנו יושבים בממשלה, אז מה זה משנה מי יהיה ראש הממשלה, אם זה לפיד או מישהו אחר?

הדרמה נמשכת: חבר הכנסת ישראל אייכלר אמר בראיון לרשת ב' בעקבות האיום של שר הבריאות ליצמן לפרוש בשל חילולי השבת המתרבים בישראל, כי שרי התחבורה והעבודה ישאו באחריות להפלת הממשלה אם השר ליצמן יתפטר. לדבריו, "רכבת ישראל קיבלה היתר עבודה אבל אפילו לשיטת הבג"צ היא איננה חייבת לעבוד. היא יכולה להפסיק מיד את העבודה שכידוע אינה נחוצה.

אייכלר הוסיף עוד: "הגיעו מים עד נפש. חודשים ארוכים מתעלמים מאיתנו בנושא השבת. ליצמן הבין שלא נותרה לו ברירה, אם אין לנו השפעה כשאנחנו יושבים בממשלה, אז מה זה משנה מי יהיה ראש הממשלה, אם זה לפיד או מישהו אחר?" ‎

ח״כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני),הגיבה בדף הטוויטר לאיומי ההתפטרות של השר ליצמן: ״איכשהו לעולם השרים לא מאיימים שיפרקו את הקואליציה בגלל קצבאות הזקנה העלובות, המשבר בדיור הציבורי או ברפואה הציבורית. תמוה״

ח"כ איציק שמולי הגיב אף הוא על איום ההתפטרות של שר הבריאות: "בעולם מתוקן האולטימטום הפוליטי של שר הבריאות היה צריך להיות על משבר הקשישים והביטוח הסיעודי ולא על עבודות תחזוק שממילא מתבצעות בשבת כבר עשרות שנים."

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רבותי, לא השבת עיקר אצל מחכי"ם, שבת קודש בכלל לא חשוב להם, לא גפני ולא ליצמן מתכוונים את שמירת השבת כלל וכלל, שניהם מחפשים כותרות בכלל לא מחפשים כבוד שמים!!! רק מה יואמרו הבריאות: מי יוכל לטעון כי הוא זה שדאג לשבת יותר מאחרים? ובזכות המאבק היחצנ"י הזה הדברים בס"ד זזים, עתה מדברים קצת אבך ממש קצת יותר ברצינות. לא ברור להם מה יקרה השבת, האם באמת יעבדו רק גויים או שאומרים כך בשביל להרגיע את השטח ומעשית יהודים יעבדו, מה שבטוח המאבק אינו עם ראש הממשלה או שרי הממשלה הממונים על העבודות הללו, אלא בין המסיונר גפני וסר השמד ליצמן, וכל עוד מאבק זה יתנהל יזיזו קצת דברים, אם מאבק זה יפסק או ירגע, ימשיכו לחלל שבת כאילו לא קרה דבר. ולהלכה למעשה נפסק בשולחן ערוך שאסור לגוי לעשות מלאכה עבור יהודי בשבת.

  תשאלו אותי לפני שבת קודש ואני יגיד לכם, אין כל חידוש, את השבת אמורים לחלל כמו בשבתות קודמים ר"ל, והשאלה היא מה קרה פתאום עכשיו. התירוץ על כך מאוד פשוט, כל עוד שאין תחרות בין החכי"ם- [שהם חידשו גזירת הגיוס] -החרדים אפשר לעשות מה שרוצים ושום דבר לא יקרה, אבל ברגע שיש תחרות על מי שישא בקרדיט כאן פורצת מלחמה שלעיתים רק זה הפתרון לבעיה, מפני שזה יזיז דברים.

  אז מה מה שקרה, המסיונר משה גפני הגיש הצעת חוק בענין השבת וזה לא זז, אז מושכים את החוק ולא מביאים אותו להצבעה, אז הוא הודיע כי מעתה הוא לא יצביע יותר עם הקואליציה, כאשר ליצמן ראה כי נוצר מצב כאילו שגפני הוא זה הדואג לשבת ואילו הוא יושב בחיבוק ידיים, אז הוא החליט להיות קיצוני עוד יותר, והודיע לראש הממשלה כי הוא פורש ביום ראשון מן הממשלה אם מחללים את השבת, (אבל זה לא יעשה בפועל) ככה תפס ליצמן לגפני את הכותרות, כבר לא מדברים על גפני אלא על ליצמן. מדובר במשחק שבין יחצני"ם, טוקר שעובד למען גפני ואיזק שעובד למען ליצמן שני אלו מכים זה בזה בכל מיני הצעות איך לתפוס כותרת ראשית ולהעפיל על האחר.

  כן רבותי, לא השבת עיקר אצל מחכי"ם, שבת קודש בכלל לא חשוב להם, לא גפני ולא ליצמן מתכוונים את שמירת השבת כלל וכלל, שניהם מחפשים כותרות בכלל לא מחפשים כבוד שמים!!! רק מה יואמרו הבריאות: מי יוכל לטעון כי הוא זה שדאג לשבת יותר מאחרים? ובזכות המאבק היחצנ"י הזה הדברים בס"ד זזים, עתה מדברים קצת אבך ממש קצת יותר ברצינות. לא ברור להם מה יקרה השבת, האם באמת יעבדו רק גויים או שאומרים כך בשביל להרגיע את השטח ומעשית יהודים יעבדו, מה שבטוח המאבק אינו עם ראש הממשלה או שרי הממשלה הממונים על העבודות הללו, אלא בין המסיונר גפני וסר השמד ליצמן, וכל עוד מאבק זה יתנהל יזיזו קצת דברים, אם מאבק זה יפסק או ירגע, ימשיכו לחלל שבת כאילו לא קרה דבר. ולהלכה למעשה נפסק בשולחן ערוך שאסור לגוי לעשות מלאכה עבור יהודי בשבת.

  מבחינתנו לא איכפת למה איך ומדוע, העיקר שעושים ומשתדלים קצת לעצור את חילולי השבת, שיהיה זה מתוך שלא לשמה למען אינטרסים פוליטיים ויחצני"ים העיקר שכבר יעצרו את חילולי השבת בארץ ישראל.

  משתדלים לעצור את חילולי השבת?????????????????? |
  הגב
  • מאוד לא מובן, מה עם אייכלר? מה עם הבעלזר האם הרבי לכאורה מתיר עבודות בשבת? ומה עם המכלוף? חכם שלום לכאורה התיר כו'? ומה עם משה גפני? הרב שטיינמן לכאורה התיר חילול שבת? = אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמיים. דהיינו רק גדול הדור האמיתי מרן הגר"ש שליט"א המדבר ללא מורא, הוא גדול הדור האמיתי שלא ירא ולא משנה ולא מתפשר. ואנו "קבוצת שומרי שבת" נצעד צמוד אליו עד שיבוא הגואל במהרה בימינו שיגאלנו ממרנן ורע-בנן הנמצאים בכנסת המינים, ששבת קודש בכלל לא חשוב להם.

   מאוד לא מובן, מה עם אייכלר? מה עם הבעלזר האם הרבי לכאורה מתיר עבודות בשבת? ומה עם המכלוף? חכם שלום לכאורה התיר כו'? ומה עם משה גפני? הרב שטיינמן לכאורה התיר חילול שבת? = אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמיים. דהיינו רק גדול הדור האמיתי מרן הגר"ש שליט"א המדבר ללא מורא, הוא גדול הדור האמיתי שלא ירא ולא משנה ולא מתפשר. ואנו "קבוצת שומרי שבת" נצעד צמוד אליו עד שיבוא הגואל במהרה בימינו שיגאלנו ממרנן ורע-בנן הנמצאים בכנסת המינים, ששבת קודש בכלל לא חשוב להם.

   למדן חכם וצדיק |
   הגב
 2. שחקנים נמאסתם השבת לא מעניינת אתכם כבר שנה לא עשיתם כלום

  עכשיו אתם מריחים בחירות ואין לכם תשובות אז עושים הצגות על חשבון השבת

  לא ג ולא שס |
  הגב
 3. סוף סוף התעוררו החכי"ם החרדים ונזעקו על חילולי השבת בסיטונאות

  לא כל המושחתים פוליטיקאים אבל (כמעט) כל …

  זו השחיתות שלהם לעיני כל חי |
  הגב