אייכלר בשאילתא דחופה לשר התחבורה: "אנא אל תגרמו לנוסעי אגד לחלל שבת"

אייכלר בשאילתא דחופה לשר התחבורה: "אנא אל תגרמו לנוסעי אגד לחלל שבת"

עקב העומס הגדול שנוצר בדרך לירושלים בגלל העבודות בכביש, נוצרה אפליה בין נוסעי הרכב הפרטי שיכולים לבחור דרך אחרת לירושלים, לבין אוטובוסים שחייבים לנסוע רק בכביש מס׳ 1. ״אני רואה במניעת הזכות של משתמשי התחבורה הציבורית, לנסוע בכביש המהיר, פגיעה בזכויות האנשים שאין להם כסף לרכב פרטי״.

כבר בתחילת החגים פנה ח״כ הרב ישראל אייכלר למשרד התחבורה בבקשה שיאפשרו לתחבורה הציבורית לזרום בכל דרך שתאפשר להם להגיע מהר יותר, בעיקר בשעות עמוסות.

לפני כשבועיים היתה תאונה קטלנית ביום שישי הקצר בדרך לירושלים ואלפי נוסעים נתקעו עד סמוך להדלקת הנרות והדבר גרם לחילול שבת המוני. בעוד הרכבים הפרטיים ששמעו על הפקק יכלו לבחור בדרך 443 הרי נוסעי האוטובוסים של אגד נאלצו להישאר בפקק שלא נגמר בלי יכולת לבחור בדרך אחרת.

אייכלר הגיש שאילתה דחופה בענין ודרש כי יותר לאוטובוסים בשעות עומס להשתמש גם בכביש מס׳ 1.

מלשכת שר התחבורה נמסר בתגובה כי הם נענים לפנייתו של אייכלר, כי "אכן יותר לאגד לנסוע בכביש 443 בשעות העומס", בעקבות העבודות בכביש".

הרב אייכלר הודה לשר התחבורה אך בקש כי זה ייושם כבר בחנוכה הקרוב, שלא יכפו על נוסעי האוטובוסים דרך שאינה נוחה מפאת סיבות מוצדקות.

צילום: פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זאת בעיה מפורסמת באגד,ובכלל כל ימי השבוע – גם אם יש תאונה בדרך מסויימת והיא חסומה, נהגי אגד חייבים לנסוע רק בה ,עם הראש בקיר.

    משה |
    הגב