אייכלר מתנצל על "הפרענקים": "עיוותו את דברי"

התבטאות גזענית: ח"כ אייכלר כינה בקו הנייעס 'קול בעלזא' את בני עדות המזרח  "פרענקים". בלשכת ח"כ אייכלר מכחישים בכל תוקף כאילו בדבריו היה צליל של זלזול באמירה כאילו יש רפיון בציבור הספרדי

חבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) התבטא בצורה גזענית נגד בני עדות המזרח ועורר סערה ברשתות החברתיות.

על פי הדיווח של מנדי גרוזמן  במקור ראשון, אייכלר כינה בקו הנייעס 'קול בעלזא' את בני עדות המזרח  "פרענקים" בהתייחסו לגזירת הגיוס.

את הדברים אמר אייכלר לפני כחודש בקו הנייעס הפנימי ב"קול בעלזא", בהקשר לעצרת הגיוס של סטמאר. ח"כ אייכלר צוטט כאומר: "הרי יש באמת הרבה מהפרענקים שהולכים לצבא בגלל מכסות, זה מפני שלמרבה הצער יש אצלם רפיון. יש שם הרבה כאלו".

אייכלר הוסיף: "זה תלוי ברקע שממנו הם באים. איזה בתים ואיזה סבים. יש למרבה הצער גם אשכנזים שרוצים ללכת לצבא". אייכלר בחר  לתקוף את הפלג הירושלמי וטען כי הם "מסיתים את הפרענקים נגדנו ואומרים שאנחנו שולחים את הפרענקים לצבא כדי שהחרדים האשכנזים יוכלו ללמוד".

אייכלר הסביר למה בני עדות המזרח מתגייסים יותר,"יש להם רקע משפחתי שגורם להם להתייחס לגיוס לצה"ל באהדה".

בלשכת ח"כ אייכלר מכחישים בכל תוקף כאילו בדבריו היה צליל של זלזול באמירה כאילו יש רפיון בציבור הספרדי המתגייס לצבא. מי שישמע את הקלטת שיחת הטלפון בקול בעלזא באידיש, יווכח בבירור שהוא מפריך שם את תעמולת "הפלג" שהאשכנזים שולחים את הספרדים לצבא למלא להם את המכסות של "גזירת הגיוס".

בשיחה הדגיש מפורשות ש"אין גזירת גיוס" אלא גזירת נשירה מהישיבות. יש רפיון אצל אשכנזים וספרדים בארץ ובאמריקה לא פחות מכאן.

למרות האמת הזאת ח"כ הרב אייכלר הצטער מאד על העיוות ובקש להתנצל בפני כל מי שנפגע מה"פייק ניוז", שגרם לפגיעה בקוראים הספרדים ובח"כ אייכלר עצמו, שאוהב את הציבור הספרדי מימים ימימה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתם דפוקים

  אתה כפוי טובה רשע הקב"ה נתן לך פה חזק ואתה משתמש בו לפגע בבניו חביביו?
  אתה כפוי טובה רשע הקב"ה נתן לך פה חזק ואתה משתמש בו לפגע בבניו חביביו?
  אתה כפוי טובה רשע הקב"ה נתן לך פה חזק ואתה משתמש בו לפגע בבניו חביביו?

  אתה כפוי טובה רשע הקב''ה נתן לך פה חזק ואתה משתמש בו לפגע בבניו חביביו? |
  הגב