אייכלר התערב והחובות שקוזזו יחזרו להורים

בעקבות תלונות רבות, כינס אייכלר את הוועדה לפניות הציבור לדיון על כך שבביטוח לאומי קיזזו את ההחזרים מקצבאות הילדים שההורים קיבלו בשל חובות מהעבר. {סוף טוב}

הוועדה לפניות ציבור בראשות ח"כ ישראל אייכלר התכנסה בעקבות פניות שהגיעו מהורים לילדים שאמורים היו לקבל תשלום רטרואקטיבי של קצבאות הילדים בהתאם להסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לבין הליכוד, אך בגלל חובות שצברו הורי הילדים במהלך השנים למוסד לביטוח לאומי בחר המוסד לקזז את החוב  ולא להעביר את הסכומים שמגיעים לילדים.

במהלך הדיון אמר אייכלר: "אני מניח שהקיזוז היה חוקי וחובות צריך לשלם. אבל לא כל מה שחוקי מן הראוי לעשות. קיבלנו הרבה פניות באותה בעיה. אמא לארבעה ילדים שחיכתה על הסכום המגיע לה, מצאה שקיזזתם מן החוב שאבא חייב מלפני שבע שנים".

אייכלר שאל את נציגי הביטוח לאומי: "אם זה חוקי, למה לא קיזזתם עד הלום?, ואם חיכיתם שבע שנים אני מבקש שמה שתעשו אתם הסדר ביטול קנסות ריבית, כפי שעשיתם עם כל החייבים בעקבות  הדיון שהיה בעבר בוועדה לפניות הציבור".

משה עמית, מנהל אגף הגבייה בביטוח הלאומי סיפר בדיון בוועדה: "שילמנו למיליון ואלף שבע מאות משפחות תשלומים רטרואקטיבים בסך של 560 מיליון ₪. מתוכם קוזזו סך של 45 מיליון ש"ח של חובות דמי ביטוח ועוד חובות שונים בסך 3 מיליון ₪".

"אני יכול להתחייב לפניכם שאנחנו נעשה סריקה לגבי כל המקרים האלה שקיזזנו חובות ולא נפלה אותם לרעה לעומת אחרים. אני מקווה שנוכל לעשות את זה תוך חודש. עד לסוף פברואר נתקן את החשבון ונחזיר את דמי הקנסות והריבית לאלה שקיזזנו מקצבאות הילדים מעבר לסכום הקרן שההורים חייבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.