אייכלר זועם על סמוטריץ': בושה תכסה את כיפותינו (וידאו)

ח"כ ישראל אייכלר אמר כי הוא מתבייש על כך שהוא צריך לדבר בכנסת על אפליית חרדים בידי דתיים, אך עושה זאת בשל התנהלותו של ח"כ סמוטריץ' המפלה בין ההתיישבות לערים החרדיות מחוץ לקו הירוק. (צבעי הכיפה)

בנאום שנשא במליאת הכנסת, תקף ח"כ ישראל אייכלר את ח"כ בצלאל סמוטריץ' ואמר: "אני בוש ונכלם שצריך לדבר בכנסת, על אפליית חרדים בידי דתיים. אבל אין ברירה. בשבוע שעבר העבירו 32 מיליון שקלים ל"התיישבות צעירה" ביו"ש. מתברר שבקריטריונים של אותה חטיבה שדואגת ליהודה ושומרון היא קבעה שני דברים קטנים שמוציאים את ביתר עילית ומודיעין עילית מחוץ למסגרת".

אייכלר שאל במליאה: "למה, אין צורך לעודד שם התיישבות צעירה? הן לא התנחלויות ביהודה? נכון שמדובר במתנחלים בעל כורחם. הם באו לשם, בגלל מצוקת הדיור ולא כדי להחיל ריבונות ציונית במקום. אבל הם יהודים וצעירים ואין שום סיבה להפלות אותם לרעה מכספי המיסים שלנו".

בהמשך הסביר כי "איך הם עשו זאת? הם קבעו "קריטוריון" שמעודדים התיישבות צעירה רק במועצה אזורית או מועצה מקומית שאין לה יותר מ-3,500 נפש. אבל ישוב שיש בו יותר מ-3,500 נפש לא יקבלו. ומי זה? ניחשתם, ביתר ומודיעין עילית. ברמת הגולן יש עיר בשם קצרין. שם אין את המגבלה של 3,500 נפש ו/או מועצה אזורית. נכון, קצרין אינה חרדית".

"כשחכי"ם דתיים, מפלים את ההתיישבות החרדית, מה לנו כי נלין על שלטון חילוני ומערכת משפט אנטי דתית? הוא הדבר בגרעינים תורניים. יש פעילות של חרדים שעוסקים בהפצת תורה. אין עבורם שום תקציב, בחטיבה להתיישבות. מדובר בחצי מיליארד שקל ואין פרוטה לחרדים".

"הציבור חייב לדעת גם זאת. התקציב אישר 477 שקל לתלמיד ישיבה. כולם חגגו כשהממשלה הזאת תיקנה את העוול של ממשלת לפיד. אבל המפד"ל נשארה שם מן הממשלה הקודמת. באותה השעה שלומד תורה בישיבה מקבל 477, בישיבה ציונית של המפד"ל, מקבל 1,548 שקל. שלא לדבר על ישיבות ההסדר והמכינות הקדם צבאיות, שמקבלים כפל תקציבים גם ממשרד הבטחון וגם ממשרד החינוך בו זמנית. הכל מכספי המיסים שלנו ולא תרומה של המדינה. בושה תכסה את כיפתנו. איך אנשים חובשי כיפות מפלים ככה יהודים חובשי כיפות שחורות? אני מקווה לתיקון וכל זמן שהקואליציה הזאת קיימת עוד אפשר וחייבים לתקן".

צפו בנאומו של אייכלר בכנסת:

https://vimeo.com/150771692

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.