אייכלר: "לא ניתן שתעשו כאן מדינת אפרטהייד נגד החרדים" – צפו בוידאו

אייכלר בנאומו היום (רביעי) במליאה: " כאשר אנחנו נמצאים בתקופה שזכויות דמוקרטיות כמו חופש הביטוי וכל מיני חופשים מנוצלים כדי להרבות שיח של איבה ומלחמה ולהדרת אנשים רבים ולשלול את הזכויות הדמוקרטיות של ציבורים שלמים אני לא יכול לתמוך בחוק הזה, כאשר בבית-המשפט המחוזי, בעת שדנו על הדרישה לבחירות חוזרות בבית-שמש, רואיינה אישה שצעקה: "החרדים הם סרטן השולח גרורות בכל מקום בארץ, אנחנו לא ניתן להם את בית-שמש, וראיתם את הכתבה בערוץ 2 שאני לא רוצה להשוות אותה לתקופות קודמות, שנקרא: "הקרב על הבית". מראים שם איך שהחרדים, רחמנא לצלן בארץ אבותם, באים לארץ אבותם וקונים דירות ומשתלטים על בית-שמש, קריית-יובל, בערד ובנתיבות בטבריה עפולה ובכל מקום". העובדא שישנם חרדים קיימים, לא יאומן, מפחיד אותם".

הרב אייכלר המשיך: "כשהפלסטינים טוענים שהיהודים פלשו לארץ הזאת ומשתלטים עליה, אנחנו לא מבינים איך הם יכולים לטעון כך. אבל כשהיהודים אומרים על יהודים שהם באים לגור בערי ישראל, שהם כמחלת סרטן עם גרורות, העולם שותק. שמעתי מחברי ועדות תכנון ובנייה בבית-שמש, שם אורגנו אלפי התנגדויות, איזה דברי נאצה נוראיים נשמעו שם, אני אומר ריבונו של עולם: כל זה בשם הדמוקרטיה וזכויות האדם?! רוצים להביא למצב שיהודים לא יוכלו לגור בארץ הזאת?, ועוד אומרים לנו שהם רוצים אותנו בצבא, רוצים אותנו בעבודה. הם לא רוצים אותנו כשכנים ולא ירצו אותנו במקומות עבודה. הם מונעים מאתנו מקומות העבודה. בוודאי שחלילה, חלילה, כשיהיו הרבה חרדים בצבא, כמו שיש היום הרבה דתיים בצבא – מיד ישימו תקרת זכוכית מפני הסכנה הדמוגרפית. איך הם קוראים לזה בצבא? "הדתת הצבא" כבר קראו לדתיים הלאומיים המתגייסים לצבא".

אני שואל אותך אדוני היו"ר: "איך אפשר לחיות במדינה שמצלמים בשם חופש האומנות שלושה ילדים חרדיים שמחזיקים את היד על העיניים וכותבים: "שלושת הקופים", וזה מוצג כתערוכה אומנותית בירושלים עיר הקודש היום. הייתם מעלים על דעתכם, שישימו בתערוכה ילדים ערבים או מסתננים ויכתבו "שלשת הקופים" וזה יעבור בשתיקה?!".

אייכלר בנאומו החריף את נאומו למרות שהיו"ר ביקש לסיים: "מישהו יכול להגיד למה אתם נוסעים לנלסון מנדלה להצדיע למי שלחם נגד האפרטהייד, כאשר פה מבצעים מדיניות אפרטהייד נגד חרדים, גם בענייני מגורים, גם בענייני עבודה, גם בתקציבי חינוך וגם בכל דבר. מדינת אפרטהייד רוצים לעשות לנו. לא ניתן לכם לעשות פה מדינת אפרטהייד. רוב האזרחים באמת לא רוצים אפרטהייד. אבל כשיש הסתה מאורגנת כמו בכתבה הנוראית ששם רואיינו רק פעילים אנטי-חרדיים, לא הביאו צד שני. כאשר מתנהל כזה שיח איבה אני לא שומע שום גינוי מצד שמאל ולא מצד ימין ואף לא מן הדתיים לאומיים. אם היו מעיזים לעשות סרט נגד האתיופים, נגד האריתראים ונגד הערבים, היו כולם זועקים "גזענות, גזענות". למען היהודים החרדים, אף אחד לא מדבר מילה טובה. אנחנו נביע את הזעקה הזאת ולא ניתן לכם לעבור על כך לסדר היום".

צפו בוידאו מדברי הרב אייכלר – באדיבות ערוץ הכנסת

צילום תמונה – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.