אייכלר לדרעי: "קח את התחבורה"

בראיון ל'קול ברמה' המליץ אייכלר לדרעי להיענות להצעת רה"מ. וגם: מדוע אינו מקבל תפקדי במסגרת הכניסה לקואליציה? האזינו

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה התייחס הבוקר בראיון לתוכנית שמונה עד עשר ב'קול ברמה' למשא ומתן הקואליציוני ואמר כי אם דרעי היה שואל אותו אז היה ממליץ לו לקחת את משרד התחבורה

לדברי אייכלר "מדברים על תחבורה, מה יש לחרדים ותחבורה? הציבור החרדי הציבור הכי נזקק לתחבורה הציבורית, הכי הרבה מועסקים יש במשרד התחבורה והציבור החרדי כמעט מודר במשרד התחבורה. כך שאם אריה דרעי היה שואל אותי – והוא לא שואל אותי – הייתי אומר לו: ר' אריה משרד התחבורה לא פחות חשוב ממשרד הפנים".

האזינו לראיון המלא באדיבות: 'קול ברמה'
[alooma ref="dbf5e3c5c35b40c6ee01efd5301f194b.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אייכלר הדגיש כי הוא אומר את הדברים כעיתונאי לשעבר.

לשאלת המראיין מדוע הוא נמצא שנים במערכת הפוליטית ולא קיבל תפקיד משמעותי יותר מחבר כנסת, השיב אייכלר כי היה שמח להיות סגן שר התחבורה שממונה על התחבורה הציבורית – כך שיוכל לדאוג לתחבורה ציבורית הוגנת לציבור החרדי.

כזכור, הקרב על מנהל התכנון הביא את ראש הממשלה להציע ליו"ר ש"ס, אריה דרעי, את תיק התחבורה. דרעי טרם השיב להצעה.

דרעי אמור היה להתמנות לתפקיד שר הפנים הכולל גם את מינהל התכנון, כך גם הצהיר ערב הבחירות. אלא שכחלון, אשר צפוי להתמנות לתפקיד שר האוצר, דרש לקבל לידיו את מינהל התכנון לצורך "כלי עבודה" להוצאה לפועל של שורת רפורמות כלכליות.

בנתיים, דרעי טרם השיב סופית להצעת נתניהו מה שמנוע בשלב זה סיכום סופי עם כחלון.

בתגובה לפרסומים לפיו הציע נתניהו ליושב ראש ש"ס אריה דרעי את תפקיד שר התחבורה, נמסר מש"ס כי " אנחנו לא מתעסקים בתיקים, עדיין לא סיכמנו את הנושאים הכלכליים והחברתים. אנו ממתינים שצוות המו״מ יתקדם ורק אחכ נתקדם עם התיקים, זה לא יקרה בשבוע הקרוב".

שלשום נפגשו כחלון ונתניהו למה שהוגדר על ידי מקורבים "פגישה מכרעת". לאחר הפגישה דיווחו גורמים בליכוד כי השניים סיכמו ביניהם את כל סוגיות הליבה ולא נותרו ביניהם מחלוקות מהותיות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.