אייכלר: למנוע הפיכת נתב"ג לכיכר התעמולה של יש עתיד

במפלגת יש עתיד החליטו להתחיל להפיץ חוברות תעמולה נגד הארגונים הפועלים להחרמת ישראל לישראלים היוצאים מנתב"ג. הדבר נראה כחלק ממאמצי לפיד להצטייר כשר החוץ, דבר שהביא את אייכלר לבקש למנוע את הפצת החוברות מחר.

במפלגת יש עתיד עדכנו היום, כי יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד מוביל קמפיין לגיוס אזרחי ישראל למלחמה בשקרים שמפיצים פעילי ה- BDS  בעולם נגד ישראל. כל אזרח ישראלי היוצא לחו"ל יקבל חוברת מיוחדת שתסייע לו בעזרת תשובות מנומקות להתמודד מול הטענות והשקרים שמפיצים ארגונים קיצוניים נגד ישראל בעולם.

בתגובה לחלוקת החוברות בנתב"ג, פנה ח"כ ישראל אייכלר אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואל שר התחבורה ישראל כץ, וביקש מהם: "למנוע הפיכת נתב"ג לככר התעמולה  של "יש עתיד". אייכלר כתב כי "היום התרברב  יו"ר מפלגת "יש עתיד"  ואף בירך  את שר התחבורה, על קבלת אישור לקיים תעמולת בחירות כפשוטו בנתב"ג. זאת במסוה של "מאמץ הסברתי" וחלוקת "פלייארים" בנתב"ג, לתדרך אזרחים היוצאים לחו"ל, כיצד להסביר את העוול שבחרם נגד ישראל שפשטה לאחרונה באירופה.

לדברי אייכלר, "אמנם חשוב  להביא בפני האזרחים את התשובות לתעמולה האנטי ישראלית, ולהשפיע על דעת הקהל בנושא. אך את זאת צריכים לעשות המשרדים הממונים על ההסברה, כמו משרד החוץ, משרד התיירות ומשרד ההסברה. במקום זאת נותנים יד להפיכת נתב"ג לזירת תעמולה לקראת הבחירות של 'יש עתיד'.

"אני מבין כי רבים מתומכי מפלגת "יש עתיד" טסים לחו"ל  מספר פעמים בשנה, אך פעילות מפלגתית בנתב"ג תהיה לגיטימית, בתנאי שכל המפלגות יוכלו להסביר שם את מדיניותם.האבקש לבטל לאלתר את האישור שניתן למפלגה ולחילופין לאפשר לכל מפלגה שתרצה, לחלק שם פלייארים, בכל הנושאים החשובים לה. בענין החרם הכלכלי בחו"ל, יועילו המשרדים האמונים על הנושא לקדם מיזם דומה" – כתב אייכלר לראש הממשלה ולשרים הנוגעים בדבר.

היום, בישיבת סיעת יש עתיד אמר לפיד: "החל מהשבוע הבא יש עתיד תתחיל לחלק חומרי הסברה לאנשים שיוצאים לחו"ל נגד ה BDS , נגד תנועת החרם על ישראל, נגד הדה לגיטימציה המתמדת הזאת. אני מודה לשר התחבורה, ישראל כץ, שמאפשר לנו לעשות את הפעילות הזאת גם בנתב"ג. זה דוגמא לזה שבהגנה על חיילי צה"ל וקציני צה"ל ועל מדינת ישראל אין קואליציה ואופוזיציה, כולנו ביחד בדבר הזה".

יצויין כי החוברת נפתחת בהסבר על תנועת ה-BDS ובקריאה ליוצאים לחו"ל לסייע במאבק: "אסור לנו להפקיר את הזירה. לא כולם אנטישמים, לא כולם נגדנו, אנחנו פשוט צריכים להסביר את הצד שלנו. הכנו לכם חוברת קטנה ומול כל שקר שמופץ כתבנו לכם את האמת. במלחמה הזאת- כולנו שליחים".

החוברת מציגה מספר טענות מרכזיות בהן משתמשים פעילי ה-BDS ומולם את האמת איתה אפשר להפריך כל אחת מהטענות. החוברת קטנה ונוחה לשימוש ומגובה בנתונים ומספרים שמקלים על ההתמודדות עם השקרים המופצים. למשל, אחד השקרים הנפוצים אליו מתייחסת החוברת הוא הטענה של ה-BDS כי הסכסוך הישראלי פלסטיני הוא השורש לבעיית הטרור ברחבי העולם.

דוגמא נוספת לטענה שקרית המצוינת בחוברת בה משתמש ה-BDS היא כי ישראל אינה מכירה בזכותם של הפלסטינים למדינה ואינה מעוניינת להגיע להסדר. טענה שקרית זאת מופרכת על ידי הנתון המצוין בחוברת שמראה כי מאז שנות ה-30 דחו הפלסטינים מספר רב של הצעות להסדר טריטוריאלי וכי פעמיים בשנות ה-2000 הציע ישראל לפלסטינים יותר מ-90% מהשטחים כדי להקים מדינה והם סירבו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.