אייכלר: "לפיד חצוף, סוחר בדם" (וידאו)

מתקפה חריפה: ח"כ אייכלר מגיב ללפיד במליאת הכנסת: "כשאבא שלי התנדב במלחמה, לפיד רקד עם משפחתו בסלון". צפו

במהלך דיון לילי אמש במליאת הכנסת תקף ח"כ ישראל אייכלר את מפלגת 'יש עתיד' והעומד בראשה יאיר לפיד בעקבות דברים שהטיח בח"כים החרדים.

"לא רציתי להטריח את האנשים ולהירשם לדבר, אבל אין לי ברירה, כי יש מושג בחז"ל "מי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה". נאמרו פה דברי בלע והסתה נוראיים שאסור לי לשתוק עליהם. בשבת קראנו בתורה: "אם חפץ בנו ה' והביא אותנו לארץ הזו ונתנה לנו ארץ שהיא זבת חלב ודבש. אך בה' אל תמרודו ואתם אל תראו את עם הארץ כי לחמנו הם, סר צילם מעליהם, ה' אתנו אל תיראום".

אומר רש"י, אדוני היושב-ראש: "אל תמרדו" – ואם לא תמרדו בה' ושוב "ואתם אל תיראו" – אין לכם מה לפחד מהשכנים.

[vimeo 130850784 w=500 h=375]

"מוריי ורבותי, אנחנו נמצאים במצב שדאע"ש כבר הרס את כל הגבולות בין עירק לסוריה, בין סוריה ללבנון, המזרח התיכון עומד על כרעי תרנגולות, כל האזור – נהר של דם, וים של דמעות ומיליוני פליטים, ופה הקדוש ברוך בידו עומד ושומר עלינו שנוכל לחיות פה. יהודים רוצים לחיו ביחד, מוקפים באויבים כל כך רבים, עומד פה ראש מפלגה – שעכשיו כבר עזב את הבניין והולך לישון על מיטת "פרדייז" בבית של מיליונים – ומדבר בשם החיילים המסכנים שנמצאים בשדות, ובהרים, ובמשמר, באוויר ובים. כמה חוצפה יכולה להיות לבן אדם שיבוא – ולמה הוא עושה את זה? לא שהוא דואג לחיילים, מהעיתון שלו ב"המחנה" הוא לא ראה אף פעם חיילים בחזית, חוץ מטיול אחד שהוא היה בלבנון בזמן שהוא עשה סיור עיתונאי". אמר אייכלר.

אייכלר הוסיף: "אותו מסית רוצה שהאימא, ששולחת את הילד לצבא, תחשוב שהוא המגן עליה ולהסית אותם נגד אותם יהודים שמתפללים 24 שעות וחרדים לשלומו של כל חייל וכל אימא, ולומדים תורה ושומרים על עם ישראל ובזכותם ביחד – והוא מדבר – על גופות הוא מדבר? חצוף שכמוהו. כבר אמר חבר הכנסת מיקי, עם הדם הוא סוחר? מי מכניס את החיילים האלה, רחמנא לצלן, כשצריך, את הגופות לשקים? לא חיילים דתיים וחרדים? לא מתנדבים חרדים"?

"כשאבא שלי התנדב במלחמת יום הכיפורים ונכנס מתחת לטנקים להוציא גופות, לשמור על כבוד המת, אז יאיר לפיד ומשפחתו ישבו בתל אביב, בסלון הם רקדו. ב-48 סיפר עזר ויצמן שכשהם והצעירים החרדיים בירושלים לחמו, ישבו בסלונים בתל אביב ורקדו. היו גם בתל אביב הרבה אנשים שנלחמו. יושב פה זאב בנימין בגין, שאבא שלו מנחם בגין, ישב בתל אביב, אבל הוא (לפיד) בא להסית את ההמון נגד היהדות כדי לסכסך ולהביא מלחמה ושפיכות דמים". סיים אייכלר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.