אייכלר מבהיר: "יציאה מהקואליצה = פרס לרפורמים"

לאחר האיומים המפורשים של עמיתיו מ'דגל התורה' מבהיר הח"כ של 'אגודת ישראל' כי פרישה מהקואליציה אינה עומדת על הפרק מאחר והיא תשרת את הרפורמים

קונטרה ל'דגל': ח"כ ישראל אייכלר מבהיר הבוקר כי למרות התנהלותו של ראש הממשלה מול הרפורמים, אין בכוונת מפלגתו לפרוש מהקואליציה מאחר וצעד כזה ישרת את התנועות הרפוררמיות והקונסרבטיביות.

"לא ניתן פרס לרפורמים ונצא מהקואליצה", דברי אייכלר בראיונות לתחנות הרדי החרדיות. לטענתו, המפלגה תפעל רק ע"פ הנחיות מועצת גדולי התורה.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו על זעם רב במפלגות החרדיות בעקבות פגישתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם הארגונים הרפורמיים. מי שמובילים את הביקורת והמחאה אלו נציגי 'דגל התורה' שמשמיעים הבוקר ביקורת חסרת תקדים בחריפותה, בטח בקדנציה הנוכחית, נגד נתניהו.

"לא נוכל לעבור לסדר היום על פגישת נתניהו והרפורמים", אומר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בדברים שמתפרסמים הבוקר ב'יתד נאמן' ומוסיף: "אני מצפה מראש בממשלה שאנחנו שותפים איתו ונזהרים בכבודו, בדברים שאצלו חשובים ורגישים אנו לא פוגעים בו אולם אצלו אין הדדיות, בדברים הכי רגישים שלנו, הכי פוגעניים, הפגישה המתוקשרת עם הרפורמים שתוקעים סכין בליבה של היהדות, אנשים שמטרתם הרס היהדות וגורמים להתבוללות".

עוד אומר גפני: "מבחינתנו הרפורמים זה אם כל חטאת, אמנם יש להם כסף רב והם יכולים לסייע לפוליטיקאים שונים, הייתי מצפה מאותם אלה שינהגו בכבוד ובדרך ארץ כלפי התורה הקדושה שהרפורמים והקונסרבטיבים מנסים לפגוע בה".

"היהדות הנאמנה תעמוד כחומה בצורה נגד מגמות הרסניות אלו כולל של ראש הממשלה ואנחנו נבחן היטב האם זה עולה בקנה אחד עם שמירת הסטטוס קוו שמעוגן בהסכם הקואליציוני בינינו", מסיים גפני.

ואילו ח"כ אורי מקלב מאשים את נתניהו בכך ש"חשובים לו יותר אותם גופים עתירי ממון והשפעה מאשר העם היהודי. כנראה שהוא קרוב אליהם אידיאולוגית".

גם מזכ"ל התנועה, יעקב אשר, הצטרף למתקפה. אשר בחר לעקוץ את נתניהו על כך ש"בענייני ביטחון ומדיניות מבהיר כל העת כי אין להיכנע ללחצים מחוץ לישראל ואילו במקרה זהה הוא מתרפס בפני הרפורמים".

בנוסף השמיע אשר איום מפורש המיועד לאזני נתניהו ואנשיו: "אין ספק שהדבר מחייב אותנו לבדיקת השותפות הזאת, להעמיד את ראש הממשלה במקומו בנושא זה ויפה שעה אחת קודם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.