אייכלר נגד עונש מאסר למיידי אבנים (הקלטה)

ח"כ ישראל אייכלר מתנגד להצע"ח המבקשת להחמיר את עונשם של מיידי האבנים. הנימוק: תגרום עוול למתפרעים חרדים. האזינו

שרת המשפטים אילת שקד ממשיכה לקדם את הצעת החוק שלה המבקשת להחמיר את מדרג הענישה למיידי אבנים. ע"פ הצעת החוק, רף הענישה המקסימלי יעמוד על 20 שנים. ח"כ ישראל אייכלר הביע הבוקר התנגדות להצעה משום ש"אסור לתת בידי כל שוטר או שופט אפשרות להעליל על כל מפגין, שזרק אבן ולהושיב אותו ל-20 שנה".

לטענת אייכלר, מאחר שידוי אבנים על ידי חרדים נעשה מתוך יסוד נפשי שונה (קרי: לא מתוך מלחמה או רצון לרצוח, אלא מתוך מחאה גרידא) אין מקום לנקוט נגדם בסנקציה כל כך קשה.

אייכלר ניסה להמחיש את טענתו באמצעות הדוגמא הבאה: העונש של נהג שנסע במהירות גבוהה מהמותר ודרס הולך רכב יהיה נמוך בהרבה מזה שנסע במהירות גבוהה כדי לדרוס, מדוע? משום היסוד הנפשי השונה של כל פעולה.

לאורך השיחה הדגיש אייכלר כי הוא מתנגד להפרת חוק אלא שכשבאים למגר תופעה יש להבחין גם במקרים שבתחום האפור.

בסיום השיחה טען אייכלר כי הוא מודע לכך שבית המשפט נוהג להתייחס ליסוד הנפשי בפעולה מעין זו, אלא שהוא אינו סומך עליו בהקשרים של נאשמים חרדים.

האזינו (באדיבות קול ברמה)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צודק בסוף החוק שמיעוד לערבים נגד זריקת אבנים על מכוניות שמסכנות חיים כמובן שהשופטים לא יעצרו לעשרים שנה את הערבים ( בקושי לניסיון דקירה הם נותנים פחות מעשרים ) וכמובן לא את יהודי אתיופיה כי זה גזעני אלא חרדים ומתנחלים כי שם הרי ידוע שיש כוונת רצח וגם יהיה מקובל מאוד בתקשורת לאכוף את החוק נגד החרדים.

    אני |
    הגב