אייכלר נגד מינוי שמחון: הוא לא מענטש (וידאו)

המאבק נגד מינויו של אבי שמחון ממשיך: היום נאם חבר הכנסת ישראל אייכלר נגד מינויו במליאת הכנסת ואמר כי התבטאויותיו מלמדות כי אתה יכול להיות כלכלן, ולא להיות מנטש, לא להיות בן אדם.

הסערה סביב מינויו של אבי שמחון על ידי נתניהו ליו"ר המועצה הלאומית לכלכלה ממשיכה. היום, עלה חבר הכנסת ישראל אייכלר לנאום מעל בימת הכנסת, ובדבריו תקף את מינויו של שמחון ואמר עליו כי הוא לא בן אדם. ההתנגדות למינויו באה לאחר שבעבר כתב כי "משפחה עם 8 ילדים היא חטא. שמונה ועשרה ילדים זה הרסני לחברה".

לדברי אייכלר, נתניהו עשה "מעשה חמור". "הוא מינה אדם כיועץ כלכלי, ראש המועצה לכלכלה, אדם בשם אבי שמחון, שאמר שלגדל משפחה עם 8 ילדים זה חטא. יושבת פה חברת הכנסת אורלי לוי. היית מאמינה שאת ואני ועוד אנשים כמונו, אין לנו זכות קיום? אני הבכור, אז אין לי בעיה, אבל את, נדמה לי, לא בכורה".

אייכלר הוסיף: "זה נורא ואיום. באמת פניתי לראש הממשלה ואמרתי שאם אדון שמחון לא יתנצל – כי העובדה היא שהוא אמר את זה לפני חמש שנים, אז אולי הוא שינה את דעתו נגד ילדים, אני רק אומר שגם העולים הרוסים שהגיעו מרוסיה, הוא השווה אותם למסתננים האריתראים".

בהמשך תקף את שמחון ואמר: "בכל אופן, זה מלמד שאתה יכול להיות כלכלן, ולא להיות מנטש, לא להיות בן אדם. אם אתה לא מבין שהכלכלה נועדה לשרת את בני האדם, אלא לשרת את השקל – אסור לך להיות יועץ לראש ממשלה, ממשלה חברתית שבאה לתקן ולעזור לאנשים.

לסיום התבטא חבר הכנסת אייכלר ואמר כי "כל דקה שהוא יהיה יועץ והוא לא יתנצל על זה, אני מוחה על עצם העובדה שראש הממשלה שבה אני חבר מינה בן אדם שיכול לדבר ככה נגד ילדים, זו ממש בושה וחרפה". צפו באייכלר נגד שמחון במליאת הכנסת:

https://vimeo.com/149029459

כזכור, במוצאי השבת פנה חבר הכנסת ישראל אייכלר אל מזכיר הממשלה וביקש להעביר מסר חריף לנתניהו. "אינני יודע מי נתן עצת אחיתופל למנות שונא משפחות ברוכות ילדים כאבי שמחון ליועץ כלכלי. יש זעם גדול בציבור משפחות ברוכות הילדים. נתניהו חייב לדרוש מאבי שמחון להתנצל בפומבי על דבריו המתועבים נגד משפחות ברוכות ילדים".

בעבר אמר שמחון בכנס שדרות לחברה כי על החרדים להפחית את קצב הילודה: "אתם צריכים להגיד להם: 'זה חסר אחריות, אתם עושים רע לילדים שלכם, לחברה שלכם. אדם רגיל בודק כמה ילדים הוא יכול לכלכל, ואת המיסים שהוא משלם מעבירים למי שעושה שמונה ילדים בלי יכולת לכלכל אותם".

בטור שפרסם בעבר בגלובס כתב: "חלק גדול מהעוני בישראל הוא תולדה של התנהגויות מסוימות. במדינת ישראל ישנה תופעה שלא קיימת באף מדינה מפותחת בעולם: לשכבות אוכלוסייה שלמות ישנן שבעה, שמונה ואף עשרה ילדים. זה דבר שהוא הרסני לחברה כי הסיכוי שהילדים הללו יגמרו בית ספר וירכשו מיומנויות הוא נמוך".

"אנחנו חייבים לשאול את עצמנו כחברה, מה עלינו לעשות לטובת האנשים הללו, שמזיקים לעצמם וילדיהם. עד שהבעיה הזו לא תיפתר, לא נוכל למגר לא את העוני ולא את האי-שוויון, כי הכנסה שמתחלקת בעשרה, ברור שאינה מספיקה. כך אנו מגדלים דורות של עוני. זו בעיה אקוטית והיא ייחודית לישראל".

בטור שפירסם בעבר בדה מרקר שאל: "מהי תקרת הברזל שמונעת מישראל להצטרף לעשר או חמש עשרה המדינות המשגשגות בעולם?" לדבריו, "הסיבה נעוצה בעובדה שבישראל שתי קבוצות גדולות – חרדים וערבים – שמשקלן גדל במהירות ושבתוך עשורים מעטים ייהפכו לרוב, הנבדלות כמעט לחלוטין משאר הכלכלה. כיום שתי הקבוצות הללו מקבלות כמחצית מתקציב החינוך פשוט מפני שרוב הילדים בחינוך היסודי נמנים עמן, אך לשתיהן מערכות חינוך נפרדות שהישגיהן נופלים באופן משמעותי מאלה של מרבית המדינות המפותחות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.