אייכלר: "נסיונות הרפורמים והבית היהודי להשתלט על בתי הדין נכשלו"

בעקבות ההצלחה למנות שלשה דיינים חסידיים ושלשה ליטאים ואחד גיס של הרב הראשי דוד לאו. אומר ח״כ ישראל אייכלר "שברנו את המחסום שמנע בחירת דיינים חסידיים".

בעקבות ההצלחה למנות שלשה דיינים חסידיים ושלשה ליטאים ואחד גיס של הרב הראשי דוד לאו. אומר ח״כ ישראל אייכלר "שברנו את המחסום שמנע בחירת דיינים חסידיים".

עוד אמר חבר הוועדה למינוי דיינים: "ביטלנו את דיל ה-15 בלבד, שהיה גורם למחלוקת בציבור החרדי. הגדלנו את מספר הדיינים הנבחרים ל 22 כדי שכולם יצאו מרוצים. סיכמנו גם לבחור את הרב בוגרד מחב״ד אבל לבסוף שס התנגדה להגדלת מספר הנבחרים ל 23 דיינים״

אייכלר סיפר על הדרמה הלילית שנכשלה, והאשים את שקד ובנט: ״הבית היהודי״ שקיבל שליש מהנבחרים הפר את ההסכמה בלי בושת פנים והצליח להכניס בסיבוב ראשון דיין שהיה שנוי במחלוקת קשה בין ארגוני הנשים הפמיניסטיות לבין החרדים. נוצר משבר אמון בועדה וזעם רב אצל חמשת חברי הועדה החרדים. אך בסיבוב שני תוקנה התקלה ונבחרו דיינים מוסכמים על כולם.

אייכלר הגיב על כך: ״הצלחנו לבלום את נסיון הריפורמים להשתלט על בתי הדין. זה לא סוד כי הריפורמים המנסים לקעקע את ההלכה, עומדים מאחורי הקמפיין של ״המהפכה הפמיניסטית״. הם רוצים להפוך את בית הדין לפרלמנט של השקפות זרות לרוח ההלכה. ברוך השם שלבסוף הציונות הדתית הסכימה לבחור בדיינים כשרים משורותיה״.

יו"ר הוועדה יובל שטייניץ אמר כי "מדובר בקבוצת דיינים איכותית וראויה, שתתרום לשיפור עבודתם ושדרוג מעמדם של בתי הדין הרבניים, קבוצת הדיינים שנבחרה הינה מגוונת ומשקפת את המגזרים הרבניים והתורניים השונים: 8 דיינים נבחרים מהציונות הדתית, 7 דיינים חרדים ספרדים ו-7 דיינים חרדים אשכנזים. לצד היותם תלמידי חכמים, חלקם שירתו בצה"ל כלוחמים וכקצינים".

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן אמר על ההישג: "זהו הישג היסטורי מרשים לדיינים החסידיים. לאחר שנים של אפליה וקיפוח הושג שיוויון במינוי דיינים חסידיים וליטאים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.