אייכלר על המסית: "כל מילה מיותרת"

השנאה: הגולש, בשם עמית כספי, כתב בפייסבוק: "איזה תענוג לראות דוסים מתרסקים". בעקבות הדברים שנחשפו ב'קוקר' עלה ח"כ ישראל אייכלר לדוכן מליאת הכנסת וזעק נגד ההסתה בעוד מתו מוטל לפניו. {בעקבות קוקר}

השנאה וההסתה לשיא: בעוד הציבור בישראל מתקשה לעכל את התמונות המחרידות מאמש, בחר גולש חילוני להתייחס באופן מחפיר לזהות ההרוגים.

הגולש, בשם עמית כספי, כתב בפייסבוק: "איזה תענוג לראות דוסים מתרסקים". בעקבות הדברים שנחשפו ב'קוקר' עלה ח"כ ישראל אייכלר לדוכן מליאת הכנסת וזעק נגד ההסתה בעוד מתו מוטל לפניו.

"עם ישראל הרכין ראש באבל כבד על התאונה המחרידה שהייתה אתמול בכביש ירושלים–בני ברק באוטובוס מספר 402. מתנדבים ורופאים בבתי-החולים עמלו קשה להציל את הפצועים, ואני מציין שכל הרופאים וכל אלה היו מכל העדות ומכל החוגים ומכל חלקי העם".

"אבל, אדוני היושב-ראש, לא תאמין את אשר אספר לך, שאחד בשם נדב כספי, כתב בפומבי מלים אלה, דלהלן: "אח, איזה תענוג לראות דוסים מתרסקים. אנחנו מפרנסים אותם בלי כל סיבה, שהנבלות האלה אוכלי החינם, מוצצי הדם, ימותו בתאונות", ועוד קללה נמרצת".

"ואני שואל שאלה כזאת: אם מישהו היה כותב את זה על אוכלוסייה אחרת, מייד השב"כ, המחלקה היהודית הייתה או עוצרת אותו מעצר מינהלי או חוקרת אותו, או היועץ המשפטי היה מגיש נגדו, או המשטרה חוקרת אותו על הסתה ועל כל הסעיפים שמתאימים לאנשים כאלה".

"אני בטוח שהוא לא מייצג אף אחד, אבל עצם העובדה שהוא לא מתבייש – נדב כספי – לכתוב את זה בשמו בפומבי, זה מראה שיש פה מורסה מאוד מאוד מסוכנת. אתה יודע מה, כל מילה תהיה מיותרת. אני חושב שכל אזרח שישמע את הציטוט הזה יבין לאיזה שפל אנשים יכולים לרדת – לא נגד בני עמם, אלא נגד בני אדם בכלל לכתוב בצורה כזו. תודה".

היו"ר יולי יואל אדלשטיין הגיב לדברים: "אני רק מקווה שאדוני או מישהו אחר ניגש למשטרה והגיש תלונה, ואני סמוך ובטוח שהבן אדם וימצא את עצמו לפחות בחקירה. מישהו צריך לעשות את זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.