תקרית האקדח: "בפעם הבאה יירה במפגין"(וידאו)

ח"כ ישראל אייכלר בהצעה דחופה לסדר היום של הכנסת "שוטר השולף אקדח טעון בהפגנה יירה בפעם הבאה". אייכלר הוא הח"כ הראשון שהגיב לתקרית שליפת האקדח בהפגנת הסיקריקים ואנשי 'הפלג הירושלמי'. {הפגנת 'הפלג'}

ח"כ ישראל אייכלר בהצעה דחופה לסדר היום של הכנסת "שוטר השולף אקדח טעון בהפגנה יירה בפעם הבאה". אייכלר הוא הח"כ הראשון שהגיב לתקרית שליפת האקדח בהפגנת הסיקריקים ואנשי 'הפלג הירושלמי'.

עימות חריף פרץ לפני כשבוע וחצי בירושלים בין כוחות משמר הגבול לבין קבוצת מפגינים חרדים ממאה שעירם באזור שדרות חיים בר-לב בעיר. במהלך העימות נראה אחד מאנשי מג"ב במקום שולף מה שנראה כמו אקדח, דורך אותו ומכוון לעבר המפגינים.

כמו כן הופץ סרטון מתקרית נוספת כאשר שוטר תועד מכה באכזריות אזרח חרדי שהתעמת מולו מילולית על נתנינת דו"ח תנועה.

לאור שליפות אקדח והצדקת אלימות משטרתית נגד המגזר החרדי, הגיש חה״כ ישראל אייכלר הצעה דחופה לסדר היום נגד אלימות יתר של המשטרה נגד אזרחים. לפני כשבוע שלף שוטר חמום מוח נשק חם וטעון מול אזרחים לא חמושים בהפגנה בירושלים. בנוסף לכך פורסם על ״טיפול״ אכזרי בו היכה שוטר אברך חרדי בבית שמש, בגלל שהעז למחות על דו״ח תנועה בסך 1000₪.

הנהג טען כי התחנן בפני השוטר על מצבו הכלכלי הירוד ואמר לו ״שה׳ ישלם לך על זה״. על "אלימות מילולית" זו גזר השוטר על אתר מכות רצח באלימות, כולל אקדח טייזר. התמונות פורסמו בסרטון שזעזעו כל אזרח במדינה דמוקרטית. התקשורת החילונית, הסתירה את האירוע, כמנהג התקשורת בסין ובצפון קוריאה.

ח"כ אייכלר אמר: "אקדח טעון הנשלף מול אזרחים בהפגנה, יירה במפגין או בעובר אורח בהפגנות הבאות. שוטר אלים נגד אזרח, יהיה אלים יותר נגד בן מיגזר אחר. לא ייתכן להעביר את שיטות המלחמה בטירור במישטר כיבוש, לשיטות שמירת הסדר הציבורי במדינה דמוקרטית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. וואי

  הוא עובד ממש קשה בכנסת…

  חוץ מלשסות ורטוריקה בשקל…

  (אגב, זה השנאה שהביאה ללפיד את המון המצביעים, וחבל)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב