איילה חסון שדרנית רשת ב' מוחה על שנאת החרדים

בתוכנית הבוקר של איילה חסון ברשת ב', התראיינו אנשי התקשורת החרדיים הגב' רבקה פאלוך ומני שוורץ לסוגיית שינאת החרדים. במהלכו הדגישה איילה חסון את השנאה המתפרצת בציבור החילוני, את הסכנה שבדבר, ואת התנגדותה לכך….
איפה טעינו???

בתוכנית הבוקר ברשת ב' אצל אילה חסון, רואיינו אנשי התקשורת החרדים רבקה פאלוך ומני שוורץ. הדיון סבב סביב הנושא שלא יורד מסדר היום הציבורי: החרדים ותרומתם למדינה.

רבקה פאלוך וגם מני שוורץ הדגישו שחוסר הנוחות מהשנאה הנצבת לפתחנו, לא נוחה." אף אחד לא אוהב ששונאים אותו, ואנו נמצאים בתקופה קשה מאוד מבחינה זו. אפילו ד"ר קדמן אמר שאלו דברי הסתה, בעניין הילודה שמדובר בו כל הזמן, וכביכול החרדי מביא ילדים על מנת לממן עצמו מכספי המדינה, הרי זה לא יעלה על הדעת, לחשוב כך. אצל החרדי זו מעלה וזכות ללמוד תורה, ולא ה"תקציב" המגוחך שהוא מקבל מהדתות. סה"כ התקציב מדבר על כמה מאות אלפי שקלים ולא במיליארדים כמו שמנסים להציג זו".

לשאלת המראיינת, "היכן טעה הציבור החרדי? מה גרם לשנאה כל כך ברורה אצל הציבור החילוני כלפיו? שכמובן אני מסתייגת ממנו מכל וכל, והפופוליזם שנהיה סביב נושא זה הוא מסוכן מאוד, אבל כך היא ההרגשה של החילוני, שהחרדי הוא נטל למדינה".

ענתה פאלוך: אף אחד לא אומר שלא טעינו, אבל ברור שהטעות היא לא בדברים הללו. אנו לא אשמים שאנו מביאים ילדים ולומדים תורה, זוהי דרך חיינו ומטרה נשגבה ונעלה, ואף אחד לא עשה ולא יעשה חשבון בדברים הללו.

המשיכה המראיינת ושאלה: כשעוברים ברחוב הנחשב חרדי בניו יורק, או בלגיה לדוגמא, רואים חנויות שבעל הבית הוא חרדי ואחוזי החרדים העובדים שם הוא גבוה, לא רק האישה, גם הגבר, למה אינכם יכולים לעשות זאת גם בישראל?

השיב לה מני שוורץ: החרדים עובדים והתפישה הזו לא נכונה. יש מעט שאינם עובדים והנתונים יוכיחו אותם. שיש יותר עובדים מאשר לומדים. והדרך שבה רוצים לשנות תפישה זו דרך לימודי הליבה היא גרועה ומביישת של קיצוץ תקציבים.
והוסיף: "יתכן שגם ההליכה המשותפת עם הימין לאורך כל השנים גרמה לשנאה. גרמנו לחיבור בין הימין לחרדים ויתכן שזה יצר כעס מצד השמאל לחרדים . ברמה העקרונית הטענות הם בעיקר נגד נתניהו. יאיר לפיד עושה את מה שמרגיש שצריך לעשות, אך נתניהו הוא זה, שהיה צריך לעמוד נגדו".
לדעתי, אמר שוורץ, טעינו בבידול! בסה"כ החברה החרדית משיקה בחייה לחיי הישראלים, לא תואמת אבל משיקה. אבל, יש קבוצה קטנה שנבדלת מאוד, והיא מתנהגת בצורה קיצונית. הטעות שלנו, שאנו לא חידדנו מספיק את הדברים, ולא הדגשנו את ההבדל בין המיעוט הזה אלינו.

כדברי סיום, אמרה רבקה פאלוך: גם בסביבתי רוב הגברים עובדים מלבד לשנה שנתיים הראשונות לאחר הנישואין. והמשפחה חיה בצמצום, מוותרת על נסיעות לחו"ל ומותרות אחרות וגאה בכך! אנו נוותר משלנו, על מנת שבחור לאחר נישואיו ישב וילמד. וזה לא על חשבון אף אחד. לא מדובר במסות, כמה מאות אלפי שקלים לא במיליארדים.
ומחובתי להוסיף, מדוע כשנותנים למגזרים אחרים זה מאוד יפה וטוב ונראה הומני. ואצלנו ברגע שמקבלים תקציב זה מיד נראה נטל. ועוד לומר שתכנון הילודה יכנס לתוך החרדים. לא יקרה.
בימים אלו של ספירת העומר, סיימה פאלוך את דבריה, בואו נתחזק באהבת עם ישראל ולא נרבה פילוג ושנאה.
.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חסון בתוכנית הרדיו שלה כל היום אומרת את דעתה וידענותה, כם כמו קרן נחמיאס, במקום לראייןן את אומרות את דעתן, יאללה לכו, אתן חכמות אבל לא מתאימות לשדר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. לדעתי איילה חסון היא שלי יחימוביץ

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עצוב שכל מי שאומר מילה טובה על המגזר החרדי כבר עושים ממנו איש טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב