איילת שקד ביקרה בשדות החרוכים של עוטף עזה

שרת המשפטים וחברת הקבינט המדיני ביטחוני איילת שקד סיירה היום ביישובי עוטף עזה של המועצות האזוריות אשכול ושדות נגב, אשר סובלות משריפת שדות כתוצאה מעפיפוני ובלוני הנפץ מרצועת עזה

שרת המשפטים וחברת הקבינט המדיני ביטחוני איילת שקד סיירה היום ביישובי עוטף עזה של המועצות האזוריות אשכול ושדות נגב, אשר סובלות משריפת שדות כתוצאה מעפיפוני ובלוני הנפץ מרצועת עזה.

במהלך הסיור השרה שקד שמעה גם סקירה ביטחונית נוכח האיומים מרצועת עזה.

שקד נכנסה למנהרת טרור שחדרה את גבול ישראל, בה קיים צומת דרכים שמתפצל למנהרת המשך. בהמשך הסיור שקד גם סיירה בשדות שרופים כתוצאה מעפיפוני ובלוני תבערה. שקד גם ביקרה באתר בנייה של קרית חינוך חדשה בחבל אשכול.

השרה שקד שמעה מראשי המועצות ומתושבי קיבוץ סעד ועלומים על הבעיות איתן מתמודדים התושבים בחודשיים האחרונים.

אחד התושבים סיפר לשקד על תחושות חוסר הביטחון אותן חווים התושבים. לדבריו, "אפילו משימה יומיומית לילדים, כמו הוצאת הכלב לטיול, הפכה למשימה בלתי אפשרית. הממשלה חייבת למגר את התופעה". ראשי המועצות דיברו על כך שהממשלה אינה מעודדת הקמת ישובים חדשים. החקלאים הסבירו על האתגרים של החקלאות באזור.

השרה שקד אמרה: "עפיפון תבערה חמור לא פחות מפצמ"ר. דין עפיפון בעוטף עזה כדין טיל על אשקלון. מדינת ישראל מחויבת להנחית אגרוף של ברזל נגד משגרי עפיפוני התבערה ופעילי הטרור.
התושבים בעוטף חזקים ונחושים, עובדה היא שמספר התושבים במועצות גדל בצורה משמעותית מאז צוק איתן. החקלאים מעבדים את אדמתם (למרות השריפות) ועלינו כממשלה לעזור להם במה שניתן"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.