איילת שקד התלוננה על גולשת שכתבה נגדה דברי הסתה בפייסבוק – ומה כתבה על הרב גרוסמן?

כנראה שההסתה והאיומים נגד הציבור החרדי לא מפריעים כלל לחברת הכנסת הטריה איילת שקד, רק מתי שמסיתים נגדה רק אז היא מתעוררת מהר.

שקד פנתה הבוקר (שלישי) לקצין הכנסת, בתלונה על גולשת בשם ליאור בירגר, פעילה לשעבר בארגון לסיוע לפליטים א.ס.ף, כי כתבה לה "תמותי", שקד ביקשה לבדוק האם סטטוס עם מילים חמורות כאלו לא מהווה הסתה נגדה.

הגולשת בירגר כתבה לה בסטטוס הפייסבוק: ""תמותי. פשוט תמותי. אין לי משהו מתוחכם, ציני או מעורר-השוואה-להכחשת-שואה אחר לומר בנידון. רק זה. תמותי", זאת בעקבות פרסום כי שקד נפגשה עם שגריר אריתראה בישראל, שבו אמרה כי למסתננים שיגורשו מישראל לארץ מוצאם לא נשקפת שום סכנה.

בתלונתה אמרה שקד: "אנו רואים את הנכתב בחומרה רבה ומבקשים כי העניין ייבדק מידית. אין להקל ראש בהסתות נגד אנשי ציבור, אין בעיניי מקום להסתה פומבית למוות נגד כל אדם שהוא, גם אם אמונותיו סותרות את אמונותיך. דווקא בימים טרופים אלו, כשכל ידיעה פותחת בעיתון עוסקת באלימות, חשוב שנהיה מודעים לכוחה של המילה הכתובה וניזהר בלשוננו. אין שום מקום לסובלנות כלפי קריאה לאלימות, והיא צריכה להיאכף בכל האמצעים הדרושים לכך".

יצויין כי הגולשת בירגר מיד התנצלה ואמרה שזה נכתב בסערת רגשות, ולא מטעם ארגון כלשהו: "אני מתנצלת על הפגיעה בח"כ איילת שקד ומאחלת לה אריכות ימים. לצערי, באמונתה העיוורת של ח"כ שקד לדבריו של שגריר אריתראה יש משום סכנה של ממש לחייהם של מבקשי מקלט החיים בישראל אשר מאוימים בגירוש וסובלים מאלימות ומהסתה. אני מאחלת לחברת הכנסת שקד להיפגש כמה שפחות עם נציגים רשמיים של ממשלים שמוציאים להורג מדי שנה מאות אזרחים וסוגרים אלפים אחרים במחנות עבודה".

*

יצויין כי החכי"ת הטריה כבר החלה במסע יחסי הציבור, והיום היא ביקרה במקום אריזת חבילות מזון לנזקקים ״חג שבע״ של עמותת ״מגדל אור ״של הרב גרוסמן ,בפתח תקווה. וכתבה בסטטוס על הארגון ועל הרב גרוסמן: "הסדר מופתי, עשרות חיילי חטיבת צנחנים ואזרחים מתנדבים כעת במקום על מנת לאפשר את החסד החשוב הזה ולתת לנזקקים מזון לחג. תודה לכל התורמים והמתנדבים ושנמשיך להתנדב".

בתמונה נראים שקד עם הרב גרוסמן במתחם עמותת "מגדל אור" של הרב, אשר הסכים לשתף פעולה עם שקד כדי לעשות לה יח"צ יוצאים מן הכלל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.