"תלמיד" של הרב פינטו חשוד באיומים לרצח

החסיד הגיע לביתה של אשת התקשורת אילנה דיין ביישוב שורש ואיים לרצוח אותה בשל כתבות שפרסמה בעניינו של הרב פינטו {חסיד שוטה}

המשפט וההרשעה של הרב פינטו ממשיכים לגרום לסערה בקהילתו: בבית משפט השלום בירושלים הוגש ביום רביעי האחרון כתב אישום נגד אדם שמגדיר עצמו כתלמידו של הרב בחשד שביקש לפגוע בעיתונאית ואשת התקשורת אילנה דיין – כך פורסם הבוקר ב'וואלה!'.

ע"פ כתב, ד.ר. בן ה-50 הגיע לפני כשבוע וחצי ליישוב שורש הסמוך לירושלים שבו מתגוררת דיין, ודרש להיכנס למקום במכוניתו. לשומר בעמדת הבידוק הוא אמר: "אילנה דיין מפרסמת כתבה על הרב פינטו, ואנחנו באנו לרצוח", תוך שהוא מכוון לסדרת התחקירים שפרסמה דיין בתכניתה הפופולרית 'עובדה' על אודות הרב שהורשע במתן שוחד ובשיבוש מהלכי משפט.

אף שלא הורשה להיכנס הוא המשיך לנסוע, הגיע לביתה של דיין, ניגש לשער הכניסה וצלצל באינטרקום משך זמן רב ואף המתין במקום. דיין עצמה לא יצאה מהבית ולא פגשה אותו, ולכן סבר שהיא לא נמצאת והחליט לשוב למכוניתו ולצאת מהיישוב.

מאוחר יותר הוא נעצר ובשבוע שעבר, כאמור, הוגש נגדו כתב אישום.

בעקבות האיומים החליטו במשטרה לתגבר את האבטחה סביב דיין.

"איננו מכירים את האדם ולא אחראים להתנהגות לא שפויה של עובר אורח", מסר דוברו של הרב פינטו בתגובה לכתבה. הובר הוסיף כי הם מגנים כל דרך מניפולטיבית ליצור מעשיות הזויות ולקשור אותם למוסדות 'שובה ישראל'.

אבטחה מוגברת בעקבות האיומים. דיין. צילום: פלאש 90
אבטחה מוגברת בעקבות האיומים. דיין. צילום: פלאש 90

כזכור, בבית המשפט העליון התקיים לפני מספר ימים דיון בערעורו של הרב יאשיהו פינטו על שנת המאסר שנגזרה עליו במסגרת עסקת הטיעון בעניינו.

בראש ההרכב שדן בערעורו של הרב יושב השופט יצחק עמית, יחד עם השופטים מני מזוז וצבי זילברטל. בתחילת הדיון סירבו השופטים לבקשת פרקליטו של הרב, עו"ד אביגדור פלדמן, לקיים את הדיון בדלתיים סגורות בשל "נושאים רפואיים הנוגעים לצנעת הפרט".

במהלך הדיון אמר פלדמן: "הטענה העיקרית שלנו היא שההודעות של ברכה שוללות את מה שנאמר בגזר הדין: 'בולט בענייננו מרכיב של ניצול מרות על קצין המשטרה, הנובעת מהשקפת עולמו הדתית של ברכה, דבר שבא לידי ביטוי בכך 'העניק לו תפילין'. הקורא בהודעתיו של ברכה רואה כי מדובר ביחסים הדדיים ולא בניצול מרות.

ברכה מתאר יחסים הדדיים. ביחס לתפילין הוא אומר שזה דבר מקובל וכי התכוון לשלם עבורם. כתב האישום גם הוא לא מתאר את היחסים בין ברכה לרב פינטו כיחסי מרות. גזר הדין מחמיר מעבר לכתב האישום. יכולים להיות יחסים הדדיים בין תנ"צ ברכה לרב. לולא היה אומר סגלוביץ לברכה להקליט הקשר ביניהם היה נקטע. כתב האישום הוא שלד בלי משמעות".

בתגובה לדברים אמר השופט עמית: "הוגש כתב אישום יבש. אולי אין בו פיקנטריה אבל יש בן עובדות, וזה חלק מההסכם בין הצדדים. זה הסדר הטיעון.

התיק מאד פשוט. הלקוח שלך הורשע בשלוש עבירות במסגרת הסדר טיעון. אתם ביקשתם אפס, הפרקליטות ביקשה שנה. הדברים האלה קורים בבית המשפט מדי יום ביומו. אתה צריך לשכנע אותנו שבטווח הזה בית המשפט טעה".

ואילו השופט מזוז הוסיף: "מספיק לטעון שאין בסיס בכתב האישום לאמור בגזר הדין. אי אפשר לעשות הסדר טיעון ולטעון לגופו של תיק".

כזכור, במסגרת הרשעתו של הרב פינטו נגזרו עליו 3 שנות מאסר – אחת מהן בפועל – וקנס כספי גדול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.