"איימו על ערבים שהיו בקשר עם נערות יהודיות": 15 פעילי להב"ה נעצרו הלילה

פעילי ארגון להב"ה, עוכבו הלילה במסגרת חקירת משטרה בחשד כי פעלו לאתר ולאיים על בני מיעוטים שקיימו קשרים עם נערות וצעירות יהודיות

15 חשודים, פעילי ארגון להב"ה, נעצרו הלילה במסגרת חקירת משטרה בחשד כי פעלו לאתר ולאיים על בני מיעוטים שקיימו קשרים עם נערות וצעירות יהודיות.
כזכור, לפני כחודש הצליחו פעילי להבה לאתר בדירת נטושה את תושבת אשקלון שהייתה בקשר עם ערבי, לבסוף היא חזרה אליו חרף מאמציהם.

בלשי יחידה מרכזית של משטרת ישראל פשטו הלילה על בתיהם של 15 חשודים באזור ירושלים, מרכז, דרום ויו"ש כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר. הבלשים ביצעו חיפוש בבתי החשודים, אספו ממצאים ועיכבו/ עצרו 15 חשודים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית בחשד לעבירות איומים.

במהלך התקופה האחרונה התמודדה המשטרה, בשיתוף שירות הביטחון, עם מספר אירועים של תקיפות והתנכלויות לבני מיעוטים בירושלים על ידי פעילי ארגון להב"ה וזאת על רקע סוגיית ההתבוללות. בתוך כך, זוהו גם ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו.

ההחלטה על קיום חקירת המשטרה ועיכוב/מעצר הפעילים נועדה לגדוע את התופעה ולמנוע את המשכיותה, במקביל למניעת הקצנה מצד פעילות חברי הארגון ולפגוע באחר על רקע לאומני גזעני. משטרת ישראל תפעל בכל מקום בו עבריינים לוקחים את החוק לידיים, מאיימים, סוחטים ופועלים באלימות מכל סיבה שהיא לשם שמירה על שגרת החיים התקינה

הפרשה החלה בחקירה סמויה ומורכבת שהובילה לחשיפת פעילות מאורגנת, מתוכננת ומתוזמנת שבוצעה, עפ"י החשד, על ידי החשודים המוכרים כחברים בארגון להב"ה ופועלים למניעת 'התבוללות'.

מהמשטרה נמסר כי כלל החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית, ובהמשך יוחלט מי מהם יובא בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

עו"ד איתמר בן גביר מסר הבוקר בתגובה כי "כוחות של ימ"ר שי פשטו על הבתים וביצעו מעצרים בטענה כי הפעילים חשודים בעבירת איומים. הפעילים ובהם גופשטיין נלקחו לתחנת משטרה. עורך דינו של גופשטיין אומר הבוקר כי בעוד שבועיים אמורה המשטרה למסור תגובתה לעתירה של הרפורמים שמפעילים לחץ ןדורשים להעמיד את גופשטיין ולהב"ה לדין. לא מן הנמנע שכחלק מהלחץ של אנשי השמאל הקיצוני המשטרה משמשת כעושה דברם,מיישרת קו ועוצרת פעילי להב"ה במעצר ראוותני מבלי לטרוח לזמנם לחקירה"..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.