אייפון 8 פלוס הבחירה ההגיונית עבור מכורי האייפון

מצלמה חלומית,בטריה ליום שלם והמותג אייפון שמבטיח עבודה יעילה אומרים את הכל

אייפון 8 פלוס חולק את אותו מעבד שתוכלו למצוא באייפון X, המעבד כשלעצמו בעל שם שמעיד רבות על יכולתיו -A11 Bionic.

המעבד הינו הוא בעל 6 ליבות עיבוד, שתיים מהן לפעילות אינטנסיבית ו-4 לפעילות יומיומית (חסכוניות יותר בצריכת חשמל), ובניגוד ל-A10, מסוגל ה-A11 הביוני להשתמש בכל הליבות בו זמנית. יחד עם מעבד גרפי נפרד ששולב בתוכו, אמור ה-A11 Bionic לספק מהירות גבוהה בכ-30% במשחקים. השוס הגדול במעבד הזה הוא אלמנטים ששולבו בו לתמיכה בבינה מלאכותית, המאפשרים ביצוע של עד כ-600 מיליארד חישובים בשנייה.

זכרון ה-RAM של האייפון 8 פלוס הוא בנפח 3 גיגה, במערכת ההפעלה iOS של אפל יודעים לנצל בצורה מצוינת גם את הנפח הזה ולאפשר מעבר מהיר בין אפליקציות. נפח האחסון המינימלי שבו מגיע אייפון 8 פלוס הוא 64 גיגה.

ה-iPhone 8 Plus הוא מכשיר מהיר מאוד. במבחני ביצועים נראה כי המפרט הנוכחי של אייפון 8 פלוס משמר את הפער במהירות על פני מכשירי אנדרואיד, אבל ביומיום זה לא באמת מורגש.

במבט מקדימה לא תבחינו בהבדל בין iPhone 8 Plus ל-iPhone 7 Plus. למען האמת, יהיה לכם קשה להבחין גם בהבדלים בינם לבין iPhone 6 Plus, וזו עיקר הביקורת.

לאייפון 8 פלוס גב זכוכית, שנעשה באפל מתוך מחשבה להוסיף למכשיר תמיכה בטעינה אלחוטית. גב הזכוכית הופך את המכשיר לרגיש יותר לנפילות .

המסך של ה-iPhone 8 Plus הוא מסך LCD עם פאנל IPS ותאורת לד, ברזולוציה של 1,080 פיקסלים על 1,920 פיקסלים. המסך מואר היטב, מציג צבעוניות וניגודיות מרשימות, ונראה מעולה באופן כללי. לאייפון 8 פלוס (כמו גם לאייפון 8 ולאייפון X) פיצ'ר בשם TrueTone, שכולל חיישנים אשר מודדים את עוצמת וגוון האור בסביבה בה המכשיר נמצא. המידע המתקבל מהחיישנים האלו מתורגם לשינוי בגווני הצבע על המסך על מנת לשמור על אחידות בגווני ובהירות תצוגה. מטרתו היא לאפשר קריאה נוחה יותר מהמסך, אך קחו בחשבון שבמידה ועברתם למכשיר מדורות קודמים של אייפון, התמונה עשויה להראות טיפה צהבהבה יותר. אם לא תצליחו להתרגל לשינוי, תמיד תוכלו לבטל את מצב TrueTone דרך הגדרות התצוגה.

המצלמות של ה-iPhone 7 Plus וה-iPhone 8 Plus חולקות נתונים טכניים זהים: מצלמות 12 מגה פיקסל, עם עדשה ראשית ברוחב 28 מ"מ וצמצם ברוחב f/1.8, יחד עם עדשת טלפוטו ברוחב 56 מ"מ וצמצם f/2.8 המאפשרים יחד זום אופטי X2, ויצירת אפקט טשטוש הרקע (Bokeh). באמצעות שיפור בעיבוד התמונה, מצליחה אפל להוציא מאותה חומרת צילום תוצאות טובות משמעותית מאלו של ה-iPhone 7, בייחוד בצילום HDR ובצילומי פורטרט. אחד השדרוגים המשמעותיים הוא בצמצום כמות הרעש והגרעון לעומת אלו שהיו במצלמה של iPhone 7 Plus. לא שמדובר היה בנקודת תורפה שלו, אבל ב-iPhone 8 Plus הצילום מבחינה זו השתפר משמעותית.

ל-iPhone 8 Plus סוללה בקיבול 2900mAh, שמספיקה לשימוש אינטנסיבי של יום מלא, בין היתר הודות לצריכת החשמל היעילה של המעבד.

מכשירי האייפון הם מהבודדים בשוק שמציעים רמקולים סטריאופוניים. הרמקולים של ה-8 פלוס איכותיים יותר מכל רמקול אחר ששמעתי לאחרונה בטלפון סלולרי ומתאפיינים בצליל בעל עומק מסוים, ופחות צורם מהרגיל. הייתי שמח אם העוצמה הכללית היתה חזקה יותר, אבל היא גם לא חלשה יותר מהמקובל בשוק. שקע האזניות למקרה שתהיתם, לא שב אל האייפון וכנראה גם לא ישוב.

מחירו בארץ אצל המפיצה הרשמית iDigital מתחיל ב-3,899 שקלים, מחיר גבוה מזה של רוב מכשירי האנדרואיד בשוק. ועדיין, אם אתם משדרגים מ-אייפון מדורות קודמים, ומעבר לאנדרואיד לא בא בחשבון מבחינתכם, ה-iPhone 8 Plus יהיה כנראה הבחירה היותר שפויה שתוכלו לעשות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.