נתניהו בכותל: "איך אפשר לברך אותנו על חנוכה ולשלול הקשר לכותל" • וידאו

לאור החלטת האו״ם ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הלילה להדליק נר שני של חנוכה בכותל המערבי למרות שזה לא היה בתוכנית, ושלח עקיצה חדה לעבר אובמה ופוטין ושאר המדינות שהצביעו נגד ישראל באו"ם. צפו מהכותל

לאור החלטת האו״ם ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הלילה להדליק נר שני של חנוכה בכותל המערבי למרות שזה לא היה בתוכנית.

נתניהו הסביר, "אני לא תכננתי להיות כאן הערב, אבל לאור החלטת האו"ם חשבתי שאין מקום נכון יותר להדליק נר של חנוכה מאשר במקום הזה, בכותל המערבי. לפי החלטת האו"ם, המכבים לא שחררו את ירושלים אלא כבשו שטח פלסטיני. לפי החלטת האו"ם הכפרים שהם יצאו מהם באזור מודיעין וסביבתו, הכפרים והאזורים הללו היו "שטח פלסטיני כבוש".

כמובן שהפלסטינים הגיעו הרבה יותר מאוחר, אנחנו היינו במקומות האלה, אנחנו נחזור למקומות האלה".

צפו בדבריו בכותל הערב

רה"מ נתניהו בהדלקת נר שני של חנוכה בכותל

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהדלקת נר שני של חנוכה בכותל:"אני לא תכננתי להיות כאן הערב, אבל לאור החלטת האו"ם חשבתי שאין מקום נכון יותר להדליק נר של חנוכה מאשר במקום הזה, בכותל המערבי. לפי החלטת האו"ם, המכבים לא שחררו את ירושלים אלא כבשו שטח פלסטיני. לפי החלטת האו"ם הכפרים שהם יצאו מהם באזור מודיעין וסביבתו, הכפרים והאזורים הללו היו "שטח פלסטיני כבוש".כמובן שהפלסטינים הגיעו הרבה יותר מאוחר, אנחנו היינו במקומות האלה, אנחנו נחזור למקומות האלה ואני שואל את אותן מדינות שמברכות אותנו ב"חג חנוכה שמח"- איך הן הצביעו עבור החלטה באו"ם שאומרת שהמקום הזה שבו אנחנו חוגגים את חנוכה הוא שטח כבוש.הכותל הוא לא כבוש, הרובע היהודי לא כבוש, והמקומות האחרים גם הם אינם כבושים. ולכן איננו מקבלים, ולא נוכל לקבל, את ההחלטה הזו. אנחנו כן בטוחים בעתידנו כפי שאנחנו יודעים את עברנו. ואני מבקש כאן לעבור ולהדליק נר של חנוכה למען נצח ישראל. חג חנוכה שמח". וידאו: לע"מ

פורסם על ידי ‏ראש ממשלת ישראל‏ ב- יום ראשון, 25 בדצמבר 2016

רה"מ שלח עקיצה לכל יפי הנפש המדינות שהצביעו נגד ישראל באו"ם, "אני שואל את אותן מדינות שמברכות אותנו ב"חג חנוכה שמח"-  איך הן הצביעו עבור החלטה באו"ם שאומרת שהמקום הזה שבו אנחנו חוגגים את חנוכה הוא שטח כבוש.

ראיתי שמנהיגים בעולם שתמכו בהחלטה המבישה באו"ם, הגדילו לעשות ובירכו אותנו בחג חנוכה שמח. אני לא בטוח שהם הבינו את משמעות החג.

העם היהודי מציין את חג החנוכה לזכר ניצחון החשמונאים במרד נגד היוונים, ששיאו בנס פך השמן ובחנוכתו מחדש של בית המקדש.

הקרבות שהתחוללו כחלק מהמרד התרחשו ממש כאן, משני צידי "הקו הירוק" של גבעות מודיעין. בתמונה המצורפת ניתן לראות מצד ימין את הבניינים של מודיעין ובצד שמאל את פאתי הכפר הערבי אל מידיה, המשמר את השם העברי הקדום "מודיעין" – מקום פרוץ המרד.

החשמונאים טיהרו את בית המקדש והדליקו בו את המנורה, בהר הבית שאותן מדינות החליטו לקבוע כ"שטח פלסטיני כבוש".

איך אפשר לברך אותנו על חג החנוכה ובאותה העת לשלול את הקשר העמוק שלנו לכותל המערבי, לירושלים ולחלקים אחרים בארצנו. על אפה וחמתה של מועצת הביטחון של האו"ם – היינו כאן ונשאר כאן.

נתניהו קבע, "הכותל הוא לא כבוש, הרובע היהודי לא כבוש, והמקומות האחרים גם הם אינם כבושים. ולכן איננו מקבלים, ולא נוכל לקבל, את ההחלטה הזו. אנחנו כן בטוחים בעתידנו כפי שאנחנו יודעים את עברנו. ואני מבקש כאן לעבור ולהדליק נר של חנוכה למען נצח ישראל. חג חנוכה שמח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה כמו איך אפשר להגיד שאנו מדינה יהודית ולהצביע בכנסת בעד חילול שבת. זה כמו להחזיק את התנ"ך כגושפנקא לחבל ארץ ישראל אבל לא לקיים את תוכנו. מידה כנגד מידה אדון ביבי נתניהו. חנוכה שמח

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב