איך בוחרים רכב שכור למשפחה?

בארץ שלנו, מזג האוויר נעים מאוד גם בחורף. השמיים בהירים ותכולים, כך שאין לכם שום תירוץ לא לארוז את הילדים ולצאת לחופשה או לטיול קצר… אבל איך תגיעו למחוז חפצכם?

נכון שתוכלו לנסוע עם הילדים בתחבורה ציבורית וזאת תהיה חוויה מעניינת עבורם. מצד שני, זה קשה ומתיש להיגרר בתחבורה ציבורית עם הילדים וכל הציוד שלהם – עגלה/טיולון ואינסוף תיקים ומזוודות, שלא לדבר על כך שתיאלצו להיות תלויים בלו"ז של אוטובוס או רכבת.

לעומת זאת, רכב שכור הוא אופציה אידיאלית לטיול משפחתי. עם רכב שכור לא תיאלצו לשלם על תחזוקת רכב, גם לא להתעסק עם בירוקרטיה שנתית, טסטים וכו'. חברות השכרת רכב מאפשרות לכם לשלם רק עבור היום שבו אתם זקוקים לרכב. כדאי לדעת גם שחברות כמו "אביטל השכרת רכב" אינן גובות דמי השכרה על ימי שבת. מדובר בחסכון משמעותי שכל משפחה עם ילדים תדע להעריך.

איך בוחרים רכב שכור לטיול משפחתי? כדאי שתיקחו בחשבון את הפרמטרים הבאים:

בטיחות
מכיוון שילדיכם האהובים נוסעים ברכב – נושא הבטיחות חשוב מאוד. נכון שרכבים חדישים נחשבים לבטיחותיים. אך יש רכבים שנחשבים לבטיחותיים יותר מאחרים. לכן בדקו מהו הרכב שנחשב לבטיחותי ביותר מבחינת כריות אוויר, מערכות בלימה, יציבות על הכביש בנסיעה מהירה, נעילה מרכזית, חוזק שלדה ועוד.

מספר נוסעים
כשאתם זוג ללא ילדים, אתם יכולים לקחת רכב קטן וקומפקטי. אבל כשהמשפחה גדלה משמעותית, כדאי לשקול אופציה של רכב מסחרי עם מושבים מרווחים ונוחים, כך שהילדים לא יצטרכו להצטופף ולריב מאחורה.

תא מטען גדול
בתור הורים, אתם בוודאי יודעים שכל נסיעה מחוץ לבית, קצרה ככל שתהיה, מצריכה התארגנות עם המון ציוד, במיוחד אם יש תינוק בין הנוסעים. לכן, בוודאי תעריכו במיוחד רכב עם תא מטען מרווח, שכל הציוד שלכם – עגלה או טיולון, תיקים, מזוודות, צעצועים לילדים, ציוד קמפינג וכו' – נכנסים אליו בקלות.

יעד
האם אתם עומדים לטייל בתנאי שטח, לדוגמה במקומות תלולים והרריים? במידה וכן, עדיף לבחור ברכב שטח חזק ועמיד עם נפח מנוע חזק – מעל 1600 סמ"ק. מצד שני, רכב שטח אינו בחירה מתאימה לנסיעה בעיר צפופה עם בעיות חנייה.

תקציב
בתור משפחה גדולה, בוודאי יש לכם לא מעט הוצאות. לכן, הגדירו לעצמכם מסגרת תקציבית שלא תחרגו ממנה. בנוסף, בחישוב הכולל קחו בחשבון לא רק את מחיר ההשכרה, אלא גם את צריכת הדלק – מה שמביא אותנו לסעיף הבא.

צריכת דלק
כידוע, מחירי הדלק גבוהים מאוד. אם אתם ממעטים לנסוע ברכב השכור, צריכת הדלק פחות חשובה. אך אם אתם מעוניינים "לחרוש" על הרכב, לטייל בכל קצוות הארץ, לבקר קרובי משפחה שגרים רחוק וכו' – כדאי לבחור רכב חסכוני בדלק.

אביזרים
מדובר בפריטים קטנים אך משמעותיים: מערכת בידור תעסיק את הילדים ותוודא שהם לא ישתעממו ויציקו לכם בנסיעה. צלונים ווילונות יגנו על הילדים שיושבים מאחור מפני השמש. מכשיר GPS יחסוך מכם טעויות ניווט שיאריכו את הנסיעה.

לסיכום, חשוב לקחת את הזמן ולבחור היטב רכב שכור. בחירה מוצלחת תהפוך את הנסיעה לנוחה ונעימה. במידת האפשר, כדאי לנסות את הרכב לפני שמזמינים, לבדוק האם נוח לכם לנהוג עליו, לתפעל אותו ולשבת בתוכו.

נסיעה טובה!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.