הכירו: הרבנית ירט – שהפכה את קבר רבי גדליה משה מזועיהל לטרנד הכי חם (וידאו)

הכירו את הרבנית ירט – האשה שהפכה את הקבר של רבי גדליה משה מזועיהל ללהיט הכי חם בקברי הצדיקים. צפו בכתבה

הרה"ק רבי גדליה משה מזועיהל בנו של הרה"ק רבי שלמה מזועיהל בימי חייו נקרא גדליה משה – ושימש כאדמו"ר של חסידות קטנה. אך לאחר פטירתו, הוא נטמן בבית קברות שאמור היה להיות עזוב ומוזנח, בלי שאיש לא יכירו.

עד שהגיעה האשה מנוחה ירט שהיתה זקוקה לישועה לשידוך עבור אחותה ואמרה על ציון הצדיק: 'אני לא יודעת אם אתה פה", אבל הבטיחה: "אם אחותי מתארסת בתוך חודש, אני מבטיחה לך שהמקום הזה יפרח ואעשה לך הילולה,, ואכן הפלא הגדול נהיה, שאחותה התארסה ביום ה-30, 20 דקות לפני השקיעה. "היום היא נשואה באושר עם שני בנים מיוחדים ומקסימים – ואני? פעלתי לקיים את ההבטחה שלי".
וכך אותה רבנית שמבקשת: "אל תקראו לי רבנית, אני סתם אשה פשוטה מנוחה", היא ואחיה בסיוע אנשי משמר הכנסת והעיריה עושים הכל על מנת להנגיש את הקבר לרבבות המתפללים בציון הקדוש של הצדיק מזועיהל.

ומנגד מוצג בסרטון מקומות שלא בטוח שקבורים בו צדיקים, וכך נוצר שיש מקום שאומרים שקבור בו נכדו של משה רבינו, מה שלא בטוח נכון, כמו שאומר הדרוזי סולטן איברהים: "לילה אחד חרדים נכנסו למקום ואמרו שזה שלהם. היו מתפללים אנשים בתוך הקבר בלי להוריד נעליים, רוקדים ושותים יין", תיאר.

וגם ישנו קבר נוסף של שקוראים לו קבר שמעון הצדיק, וצריך להזהיר ולהודיע לאנשים שלא יבואו לקבר הזה, מאחר שקבור שם גופת סוס, ואילו על המציבה כתוב לא פחות ולא יותר "קבר שמעון הצדיק" ועל זה מספר האיש אורי פורת שקבר את הסוס: "זה לא סתם סוס, אלא כזה שהיה ספינת הדגל של המרכבות. הייתה לו תקשורת עם אנשים ואיתי, ואני הייתי מתרגם את המחשבות שלו", סיפר.

אורי מספר כי מדובר בקבר של סוס, אבל יש כאלה שנקלעים למקום וחושבים שזה קבר של צדיק ומתחילים להתפלל ולהשתטח עליו: "כבר ראיתי פה נשים עם מטפחות שהדליקו נרות. יש הרבה חרדים שחוזרים מכאן ואין מצב שלא עוצרים פה להתפלל". הוא מסיים.

ולנו לא נותר אלא לומר לכו לקברות הצדיקים האמיתיים כהצדיק הקדוש מזועיהל שקברו נודע כפועל ישועות (ליד משכן הכנסת כבר יכוונו אותכם בדיוק היכן הקבר) וקבר שמעון הצדיק באמת שטמון בירושלים, וקבר רשב"י במירון, ואל תחפשו קברים שלא בטוח כי אלו קברים של צדיקים.

צפו בוידאו באדיבות רשת:

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום לכולם,
  והנה זה אכן קורה. אני בחורה כבת 35 הייתי יותר מעשור מעוכבת זיווג, חיפשתי בנרות, שום דבר לא עזר לי, הייתי כבר ממש אבודה. נכנסתי להמון לחץ עם הגיל והשעון הביולוגי אך שום דבר לא הועיל, יצאתי עם הרבה בחורים ולא מצאתי את הזיווג שלי. שמעתי על הצדיק ועל התיקון שלו, ולפני כשנה עליתי לציון שלו ועשיתי את התיקון שני חמישי שני התפללתי לישועה ולזיווג הגון והבטחתי בלי נדר שאבוא להודות ולפרסם את הנס של הצדיק רבי גדליהו משה בן רבי שלמה מזוויעיל זכותו תגן עלינו. ואכן כעבור שנה התחתנתי בשעה טובה וזכיתי בבעל טוב וירא שמים.
  אכן יש ניסים בעולם!!! לא האמנתי שזה אכן קרה אחרי כל כך הרבה שנים כל כך הרבה חיפושים כל כך הרבה ביטולים כל כך הרבה חיפוש של חתן ללא הצלחה. והנה זה קרה מאצתי את הזיווג שלי בזכות הרחמים של השם יתברך ובזכותו של הצדיק שתגן עלינו אמן!
  אני ממליצה בחום ללכת להתפלל יש כוחות גדולים מאוד לצדיקים להשפיע עלינו אור ולהמליץ עלינו לפני הקדוש ברוך הוא. לכו ותוושעו בסיעתא דשמיא!! לא להתייאש!! לכל ישועה יכול להועיל!! השם לא משיב תפילות ריקם!! בשורות טובות!

  אושרית |
  הגב
 2. תודה רבה על הכתבות המענינות וגם תודה שגם גולשי אתרוג יכולים לראות אבל משום מה דווקא את הסרטון הזה א"א לראות אשמח לתשובה

  שי |
  הגב