"איך הספרדים שותקים, מאלצים אלפי בחורים להתגייס"

בצל סערת התקנות: הרב אברהם כהן מרבני ישיבת אהבת שלום זועק מקירות ליבו: איך הספרדים שותקים, מאלצים אלפי בחורים להתגייס, הם הופכים לחילונים גמורים – צפו

הרב אברהם כהן מרבני ישיבת ״אהבת שלום״ מאשים: ״שמונים אחוז מבחורי הישיבות שמתגייסים לצבא -ספרדים. איפה עולם התורה הספרדי?!״

את דבריו פתח בבקשת רשות מהאורחים ״ברשות העסקנים הצדיקים מוסרי הנפש. אנחנו בעלמא דשקרא, העסקנים הצדיקים הם אלו שצריכים לדבר כאן. המצב הוא מצב שאין איש. האמת נעדרת. הרבה מהאנשים שחשבנו שהם יראים ושלמים, אבל הם נמצאים במקום אחר לגמרי.

אני מאד מתרגש שאני נמצא פה במעמד הזה, מהרבה סיבות. קודם כל עצם המסיבה שעושים למען אברך צדיק כזה שישב בכלא 120 יום שזו זכות עצומה, הוא לא יודע עד כמה, בפרט בדור הזה. אחרי שתגיע למעלה, אחרי 120, אתה תצטער על כך שלא נתנו לך יותר ימים בכלא,

בדור הזה במצב הזה, להיות בכלא זו זכות עצומה, הם הכריזו מלחמה על ה' ועל התורה, הם רוצים לעקור הכל, בפה מלא, פעם הם היו מסתירים, היום הם אומרים את זה מפורש, הם רוצים "ריקון הבריכה" לסגור את הישיבות, וזה הפלא הגדול, איפה כל הציבור הזה שלנו, ריבונו של עולם, הם אומרים בפרוש מה הם זוממים, איפה אתם, איפה האמת!!! מה קרה פה?!

יש קומץ של צדיקים, אנשי אמת, חלקם נמצאים כאן, רואים את בעל הבית, רואים את הבית, כולו קדושה… אין הרבה כאלו היום לצערנו הרב.

אתה זכית להתקרב אל הקדוש ברוך הוא. אתה היית בכלא, אתה נטהרת ונתקדשת, אכן היית בצער גדול, אבל זכית לקרבת ה', כל פעם שהבעל הבית היה מתקשר לכלא, היו אומרים לו שעדן לומד גמרא עכשיו, הוא באמצע הלימוד, זכית לקרבת ה' גדולה.

זכתה אשתך, אתה עדיין בתוך השנה הראשונה, ושימח את אשתו, זכתה לבעל צדיק שזכה לקדש שם שמים, בוודאי יהיה הבית שלכם בית גדול לה', יהי רצון שבקרוב תתפטר מהם לגמרי, ותשב על התורה בקדושה ובטהרה.

אני רוצה כאן להודות לכל הצדיקים היקרים שמוסרים נפש, אני קצת מתבייש, למה אני מתבייש. אנחנו ספרדים, והוא ספרדי גם כן, כל הצדיקים האלו אשכנזים, ההתרגשות היא כפולה, כל הספרדים היו צריכים לעשות לו מסיבה גדולה, ענקית, כל עולם התורה הספרדי היה צריך להרים אותו על כתפיים.

המצב נורא. בארבע שנים האחרונות נפלו קרוב לעשרת אלפים חללים לצבא. אתם לא יודעים את זה. יש רשימות, אחד לאחד. עוד דבר שאתם לא יודעים: שמונים אחוז מהם זה ספרדים!!!

הסטרא אחרא והשותפים שלהם הצליחו להרדים את כולם! היו צריכים להקים פה קול זעקה, כולם ישנים, הסטרא אחרא הצליחו להרדים את כולם, גם אותנו, תדעו לכם, אתם גם לא יודעים עד כמה, אתם יודעים מה פירוש 10,000? לא אחד, לא שניים, לא מאה, לא אלף, עשרת אלפים בארבע שנים הלכו לשמד!!! אנחנו היינו צריכים לשכב על הכבישים, לא יודע מה היינו צריכים לעשות, אנחנו לא יודעים את הבעיה, השנה שלשת אלפים, לחלק לימי השבוע כל יום נופלים 12-15 קרבנות!!! אנחנו יושבים ואוכלים וישנים, כל יום שתים עשרה קרבנות נופלים לשמד!!! ריבונו של עולם!!! אנחנו יודעים מה זה השמד שם, זה שמד!!! אז איפה כל העולם, איפה כל הציבור, איפה כל הספרדים!!! אנחנו נמצאים במצב נורא ואיום, זה נורא נורא נורא ואיום".

ראש ישיבת גרודנא הרב דב צבי קרלינשטיין היה אומר: תשמרו עלי שלא אתקרר. אנחנו צריכים לשמור על עצמנו שלא נתקלקל, יש אוירא נוראה של טומאה, התרדמה פה, זה הטומאה, שמרדימים, וזה נישט גיפערלאך, הוא לא לומד, והוא לא זה, זה שקר וכזב!!! אנחנו שמענו מקצינים, קודם כל אנחנו רואים את המציאות ומכירים את המציאות, אבל הקצינים אומרים לי, יש בכל שנה 900-1000 שמגיעים מרצונם, כך אמר לי קצין בכיר שהוא חברי, ישב איתנו באהבת שלום ואמר את זה, גם על זה צריך לעשות קריעה, למה קורה דבר כזה, לא היה דבר כזה, אבל עוד אלפיים כל שנה מגיעים בגלל פיתויים ואילוצים, באמת הם בני תורה, ומרדימים את כולם, הכל בסדר, הכל בסדר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה הקשר בין אהבת שלום לספרדים?

  מזמן הם לא שייכים לעולם התורה הספרדי

  מני |
  הגב
 2. הרב אברהם כהן צדיק גדול ואמית

  הרב מקפיד כקלה וחמורה ועשרות שנים חינך נערים לתורה ומצוות

  שמעון |
  הגב
 3. גיוס בני ישיבות

  אכילת מאכלות אסורות בהשגחות הבדצ"ים הם הם הערובה לנשירת בחורים ולעזיבת הדת המונית ולתופעת משכב זכור לא עלינו ולרמיסת השבת בפרהסיא ,יושב לו יהודי בבני ברק וצועק תפסיקו להאכיל אותנו נבלות וטריפות לא די שלא שומעים לו עוד יוצאים נגדו ומבזים אותו רבותי חידלו מלהרע

  אבי |
  הגב