"איך חברי המועצה יוכלו לישון בלילה בתאונה הבאה"

מועצת עיריית ירושלים דחתה הערב (ה') את הצעתו של חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת מאוחדים אריה קינג, לאשר פיילוט לשנה שיאפשר לרוכבי אופנועים וקטנועים לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית בירושלים.

מועצת העיר ירושלים דחתה פיילוט בן שנה במסגרתו הוצע שרוכבי אופנועים וקטנועים לנוע בנתיבי התחבורה הציבורית בעיר, כפי שקורה בתל אביב. את ההצעה הגיש חבר המועצה אריה קינג שמתנייד בעצמו באמצעות אופנוע

מועצת עיריית ירושלים דחתה הערב (ה') את הצעתו של חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת מאוחדים אריה קינג, לאשר פיילוט לשנה שיאפשר לרוכבי אופנועים וקטנועים לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית בירושלים.

כאמור, את ההצעה לסדר הגיש קינג, שמתנייד בעצמו ברחבי ירושלים באמצעות אופנוע ומכיר מקרוב את מצוקת רוכבי האופנועים והקטנועים בעיר, לאור הפיילוט שביצעו משרד התחבורה ועיריית תל אביב בשנתיים האחרונות שבו ניתן אישור לאופנועים וקטנועים לנוע בנתיבים המיועדים לתחבורה ציבורית בלבד, כאשר לאחר שנה ראשונה מוצלחת הוחלט להרחיב את מספר נתיבי התחבורה הציבוריים בארץ, בדגש על גוש דן.
בדברי ההסבר להצעה לסדר נכתב כי: "על פי דבריו של המדען הראשי במשרד התחבורה ד"ר שי סופר, ישנה סכנה לרכיבה בנתיב רגיל שבו יש נהגים רבים עם עצירות פתע, פתיחת דלתות למרכז הכביש וסיכונים שמתבטאים במספר רב של תאונות. בנתיבי תחבורה ציבורית יש נהגים מקצועיים עם עצירות קבועות, ודלתות שנפתחות למדרכה ובהם הרכיבה בטוחה יותר. נראה שלאור מסוכנות הבטיחות ולאור הפחתת העומס בנתיבי התחבורה הציבורית ישנה כדאיות בעריכת פיילוט מהסוג הזה כאן בעיר ירושלים".

יו"ר סיעת מאוחדים וחבר מועצת העיר אריה קינג הגיב להחלטה: "חבל ששיקולים פוליטיים זולים יסכנו עשרות אלפי רוכבי אופניים בירושלים. מדובר בהצעה עניינית שהייתה אמורה לחסוך את חייהם של קורבנות רבים. היום הוכיחו חברי מועצת עיריית ירושלים שהתנגדו לפיילוט שמדובר בפוליטיקאים קטנים. כולי תקווה שהקואליציה הבאה תתנהל בצורה עניינית ולא תפעל כנגד טובת הציבור הירושלמי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מתקפה חריפה בשידור חי על יענקי קנייבסקי נכד שר התורה . יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בי-ם יעקב הלרין ליעקב גרוקה וישראל אויון ב'קול ברמה' אמר: "ישנו אברך צעיר וגולם בשם יעקב קנייבסקי, בבני ברק, שהוא צעיר רק בן 28, והוא מפרפר ומסובב את כולם, ועושה מה שמשתלם לו נגד הפלג, והכל לפי מה שהבנתו ה.... מבינה שצריך לעשות, ממש כמו תלמידי בלעם, ולצערי הרב הולכים אחריו רוב עמי הארץ מבני ברק. נכון שהוא בנש"ק, אבל לבנש"ק אסור לעשות מחלוקת בעם ישראל, לפרד ולהפריד ולעשות שנאת חינם, מחלוקת וכו'. אין לו רשות לעשות דבר כזה, וזה מה שהוא עשה עד עכשיו נגד התורה הק'.

    מתקפה חריפה בשידור חי על יענקי קנייבסקי נכד שר התורה . יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בי-ם יעקב הלרין ליעקב גרוקה וישראל אויון ב'קול ברמה' אמר: "ישנו אברך צעיר וגולם בשם יעקב קנייבסקי, בבני ברק, שהוא צעיר רק בן 28, והוא מפרפר ומסובב את כולם, ועושה מה שמשתלם לו נגד הפלג, והכל לפי מה שהבנתו ה…. מבינה שצריך לעשות, ממש כמו תלמידי בלעם, ולצערי הרב הולכים אחריו רוב עמי הארץ מבני ברק. נכון שהוא בנש"ק, אבל לבנש"ק אסור לעשות מחלוקת בעם ישראל, לפרד ולהפריד ולעשות שנאת חינם, מחלוקת וכו'. אין לו רשות לעשות דבר כזה, וזה מה שהוא עשה עד עכשיו נגד התורה הק'.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב