שערוריה: שופט בכיר במדינת ישראל חשוד בהכאת ילדיו והיועה"מ לממשלה לא התערב בפרשה

ישנה תמיהה רבתי מדוע שופט בישראל עדיין נשאר על תפקידו, בשעה שיש חשד נגדו כי הוא התנהג באלימות כלפי ילדיו, ועוד לאחר מכן הוא יוצא לחופשה, מכיון שלדבריו זה הדבר הראוי לעשות.

המעשה החל באוקטובר 2009, בעת שהגיע דיווח ממשרד הרווחה על ילד שסיפר למורתו בבית הספר כי אביו הכהו, העו"ס סברה כי אין צורך לפנות למשטרה אלא לטפל בזה בשיתוף עם האב, וכך עשתה.

אך בחודש יוני 2010 שוב התקבל דיווח על אותו אב שופט שהכה שוב את ילדיו ללא רחם, המשטרה הפעילה חוקרת ילדים שבדקה את המקרה, שהתברר כי המכה הוא שופט בכיר במדינת ישראל.

בסוף נובמבר 2010 חוקרת ילדים חקרה את הילדים, ובינואר 2011 התיק כולו נשלח ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיחליט האם הוא לחקור את השופט מתוך אזהרה.

בתגובה נמסר מלשכת היועץ ויינשטיין: "גורמי המקצוע שעסקו בנושא ביקשו מהמשטרה השלמות שונות, ולאחר גיבוש עמדתם וכתיבת חוות דעת מטעם הפרקליטות בנושא – הועבר העניין לפתחו של היועץ המשפטי, לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין על-פי החומרים שהובאו בפניו, ולאחר שהביא בחשבון בראש ובראשונה את השיקול של טובת הילדים, ושיקולים נוספים הקשורים למערכת היחסים בין הילדים להוריהם – סבר היועץ המשפטי לממשלה שלא לאשר את חקירתו של השופט באזהרה, לפני שייערכו בירורים נוספים מצד המשטרה וגורמי הרווחה לגבי המצב העדכני של מרקם היחסים בין הילדים לאב, כדי לוודא שהנזק שעלול להיגרם למרקם יחסים זה כתוצאה מחקירה פלילית, לא יעלה על התועלת שבה".

מלשכתו מבהירים באופן נחרץ: כי "במדינת ישראל קיים שוויון בפני החוק, ואיש איננו חסין בפני חקירה פלילית והעמדה לדין. אומנם, במקרים מסויימים מחייב החוק את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה לקיומה של חקירה פלילית נגד אדם, כגון במקרה שבו מעורב שופט, אולם הרף הראייתי הנדרש לנקיטת הליכים פליליים נגד אדם שכזה איננו שונה מהרף הראייתי הננקט בעניינו של כל אדם אחר".

עוד הם אומרים: "השיקול המרכזי שעמד בפני היועץ המשפטי לממשלה בטיפולו בפרשה היה טובתם של הילדים. הרגישות כלפי משפחתו וטובת ילדיו של שופט איננה שונה, בהקשר זה, לעומת מערכת השיקולים המופעלת בעניינה של כל משפחה אחרת".

בממשלה יש כבר מי שקוראים לו להתפטר מתפקידו מרצון, יו"ר מרצ, זהבה גלאון, קראה הבוקר (חמישי) להסיק מסקנות מטעויותיו, בעיקר לאחר שתיקתו אצל השופט המכה, ולפרוש מתפקידו: "דווקא כמי ששוללת כל התערבות פוליטית במערכת המשפטית, ומתנגדת לכל יוזמה להדחה של היועץ, אני קוראת לו להסיק בעצמו את המסקנות המתבקשות משרשרת כישלונותיו, ולפרוש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.