איך לבחור ביטוח נסיעות?

בחירה נכונה של ביטוח נסיעות מתייחסת ליעד הנסיעה, מטרת הנסיעה והמצב הבריאותי של המבוטח. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון את מוקדי השירות של חברת הביטוח ואת סוג הכיסויים כפי שמופיעים בפוליסה

כל נסיעה לחו"ל מחייבת רכישה של ביטוח מתאים. הביטוח מעניק כיסוי למקרה של אובדן ציוד או רכוש אישי, אפשרות לקבלת טיפולים רפואיים דחופים וסבסוד תרופות או ביקורים לא צפויים בבתי חולים. הביטוח ניתן על ידי חברות שונות והוא מותאם גם ליעד הנסיעה. בעזרת הביטוח אפשר להבטיח ראש שקט כבר משלב ההמראה ועד החזרה בשלום הביתה.

חופשה בחול

בחירת פוליסה לפי יעד, מטרה ומצב בריאותי

המטרה העיקרית של הביטוח היא לאפשר לנוסעים לחו"ל להתנהל בצורה נכונה ולשמור על הבריאות גם כשהם מעבר לים. מי שנמצא בחו"ל ולא מרגיש טוב חייב לפנות לרופא מקומי או לבית החולים, גם אם עלות הביקור גבוהה. בעזרת ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן ליצור קשר עם מוקד חירום רפואי דובר עברית, לקבל מענה במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ולשמוע הנחיות לגבי מוקד הרפואה הקרוב ביותר.

בחירת ביטוח נסיעות מתבצעת בהתאם ליעד כי יש הבדלים משמעותיים בין סוגי הפוליסות. משפחה שמתכננת לטייל במערב אירופה משלמת הרבה פחות על ביטוח נסיעות, בהשוואה לזוג צעיר שמגיע למזרח הרחוק או לדרום אמריקה. ככל שיעד הנסיעה מורכב או יקר יותר, כך צפויה הפרמיה לגלם את רמת הסיכון שלוקחת על עצמה חברת הביטוח.

יעד הנסיעה מרמז על מטרת הנסיעה ושניהם יחד משפיעים על עלות הביטוח. בנוסף, כדאי לבחור פוליסה על פי התאמתה למצב הרפואי של המבוטח. המצב הרפואי חייב להיות מגולם בתוך הפוליסה כדי להבטיח כיסוי מלא. על המבוטח למסור פרטים מהימנים על מצבו הבריאותי וכך לבדוק האם הכיסוי הפוטנציאלי עולה בקנה אחד עם הצרכים הרפואיים שלו.

איזה כיסויים יש בתוך הפוליסה?

כל משפחה צריכה להקדיש לפחות כמה ימים להשוואה בין חברות ביטוח ופוליסות נסיעות לחו"ל. יש לבדוק האם הפוליסה מעניקה כיסוי למקרה של אשפוז בבית חולים, להוצאות עבור טיפולי חירום בשיניים, למקרים של גניבת ואובדן מטען, למקרים של ביטול הנסיעה ולמצבי חירום של הטסה רפואית חזרה לארץ. יש כמובן עוד שורה ארוכה של מקרים שאמורים לקבל ביטוי בתוך הפוליסה, אך לא כולם רלוונטיים לכל סוגי המבוטחים וליעד הנבחר.

הכנת שיעורי הבית תסייע לכם להתכונן לנסיעה ולבחור את פוליסת הביטוח המתאימה ביותר. בחרו חברת ביטוח שקל להתנהל מולה ובררו גם על הזמינות של מוקדי השירות. השתמשו בניסיון שיש לכם מול חברת ביטוח מסוימת, או בקשו המלצות מחברים ובני משפחה. ודאו שחברת הביטוח מפצה אתכם על פי מטרת הנסיעה ולאור מצבכם הרפואי. קראו גם את הסעיפים הקטנים בפוליסה וצאו לחופשה רגועים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.