איך לבחור מצנן אוויר?

מצנן אוויר למעשה מעניק פתרון זול יותר למיזוג האוויר, בהשוואה למזגן. בנוסף, אחד היתרונות המשמעותיים של מצנן אוויר לעומת מזגן, הוא העובדה שניתן לעשות בו שימוש גם בגינה או במרפסת, ולא רק בתוך הבית. יחד עם זאת, מצנן אוויר יעיל רק באזורים יבשים, במקומות בהם הלחות אינה עולה על 50%, ולכן לא בכל מקום בארץ הוא באמת יעיל ושימושי, וחשוב לקחת זאת בחשבון לפני הרכישה.

מה שכן, המחיר של המצנן הוא זול יחסית, צריכת החשמל שלו נמוכה לעומת מזגן וכמובן, אין צורך בעבודות התקנה שלו במידה ורוכשים מצנן למיזוג מקומי ולא לכל הבית. בנוסף, הוא ידידותי לסביבה וניתן לשלוט בטמפרטורה שלו בצורה טובה ויעילה יותר ממזגן.

התאמה נכונה לחלל

הדבר הראשון שחשוב לעשות לפני שרוכשים מצנן אוויר הוא התאמה נכונה לחלל בו מציבים את המצנן. התאמה נכונה לחלל תאפשר לכם לבחור מצנן אשר ימזג את האוויר בצורה המיטבית, לא יותר מידי, ולא פחות מידי. הנוסחא להתאמה של המצנן לחלל הינה חילוק של גודל החלל לשניים, התוצאה היא מספר ה CFM הדרוש לכם.

מיכל המים ותא הקרח

לפעולה תקינה של המצנן דרוש מילוי של המיכל במים או קרח, על פי סוג המצנן. ככל שהמיכל יהיה גדול יותר, כך משך זמן ההפעלה של המצנן יהיה ארוך יותר ולכן כדאי לבחור מצנן אוויר בעל מיכל גדול יחסית. בדגמים ניידים אותם ניתן להזיז ממקום למקום קיבולת המיכל הממוצעת הינה בין 6 לבין 20 ליטרים, ובדגמים הקבועים המיכל הרבה יותר גדול. בנוסף, כדאי לבחור מצנן המאפשר הכנסה של קרח למיכל, מה שמאפשר לו לצנן את האוויר בצורה טובה יותר, ולמשך זמן ארוך יותר.

מצנן נייד או קבוע?

לפני שאתם רוכשים חשוב להחליט האם מתאים לכם מצנן נייד או קבוע. אם יש מקום ספציפי אותו אתם רוצים לצנן, ואתם בטוחים כי לא תהיו זקוקים למצנן במקום אחר, מצנן קבוע יכול להתאים לכם. יחד עם זאת, היום רבים מעדיפים דווקא מצנן נייד אותו יוכלו לקחת איתם לכל מקום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.