איך לקדם החזרי מס מהמדינה

כל השנה אתם עובדים קשה על מנת לגמור את החודש ולעמוד במחויבויות השונות שיש לכם כמו מזונות, משכנתא, תשלומים לבית הספר של הילדים ועוד. תלוש המשכורת יספר לכם שבכל חודש מס הכנסה גוזר עליכם קופון וגוזל מכם נתח נכבד מן ההכנסות שלכם. אתם כמובן משלמים בכל חודש מבלי להיות מודעים לכך שמס הכנסה חייב לכם כסף

כל השנה אתם עובדים קשה על מנת לגמור את החודש ולעמוד במחויבויות השונות שיש לכם כמו מזונות, משכנתא, תשלומים לבית הספר של הילדים ועוד. תלוש המשכורת יספר לכם שבכל חודש מס הכנסה גוזר עליכם קופון וגוזל מכם נתח נכבד מן ההכנסות שלכם. אתם כמובן משלמים בכל חודש מבלי להיות מודעים לכך שמס הכנסה חייב לכם כסף.

אז כן, ייתכן שבסופו של דבר שילמתם יותר מידי כסף למס הכנסה ומגיעים לכם החזרים בגובה מאות ואפילו אלפי שקלים ואין ידיעה משמחת מזו. כל שעליכם לעשות הוא לפנות בפרוצדורה המקובלת, למלא את הטפסים המתאימים ולהגיש אותם בצירוף צילומים של תלוש המשכורת שלכם.

אל מי ניתן לפנות בעניין

היות שרשות המיסים הוקמה בעיקר על מנת לגבות מאתנו מיסים שונים ותשלומים שקשורים להוצאות ציבוריות, יהיה קשה לנו להאמין שקיימת אפשרות שדווקא היא חייבת לנו כסף. למעשה שכירים רבים יעמדו בקריטריונים לקבלת החזרים ממס הכנסה. טקס שירותים פיננסיים היא חברה שעוסקת בתחום זה ומחזיקה בידע רב בנושא.

כל אחד מאתנו משלם מס הכנסה וישנם רבים אשר מקבלים גם הטבות מס שונות שמאפשרות להם אפילו להגיע למצב שבו הם לא משלמים מס הכנסה בכלל. ישנם מקרים בהם הניכוי גבוה יותר ממה שהחוק אומר והסיבה העיקרית לכך היא עצם החישוב של המס במהלך נשנה מבלי לקחת בחשבון נתונים שונים שישפיעו באופן משמעותי על גובה המס. מס ההכנסה מחושב לפי שנה אך החיוב מתבצע בכל חודש.

איזה מסמכים צריך להכין כדי לקבל החזר מס מהמדינה

כאמור, ההחזר מתבצע על ידי מילוי של הטפסים שונים בהתאם למצבו של השכיר:

  • טופס 867 יפרט את כלל ההפסדים והרווחים שלך מניירות ערך, ריביות וכעוד. יש לבקש טופס זה מהבנק אך מומלץ להורידו מאינטרנט באופן מקוון.
  • אישור מס קרן פנסיה – ניתן לפנות אל הגוף אשר מנהל בעבורכם את קרן הפנסיה שלכם ולקבל אישור מס.
  • אישור תואר אקדמי – כל מי שמחזיק בתואר אקדמי יוכל לספק אישור זה.
  • טופס 161 – מדובר על טופס סיום העסקת עובד וכמובן קבלה של פיצויים, אותו ניתן להשיג מהמעסיק הקודם שלכם. טקסרף החזרי מס ישמחו לספק לכם מידע רב בנושא.
  • תעודת זיהוי וספח – נועד למצב של החזרי מס שקשורים לילדים שלכם.
  • אישור של תרומות – כל מי שתרם יצרף את האישור הנ"ל או יצרף אסמכתא לתרומה.

מתי מגיע הכסף

הכסף יגיע בסופו של דבר היישר אל חשבון הבנק שלכם בצירוף כל הפרשי הריבית המתאימים. התהליך עצמו ייקח מספר חודשים בדרך כלל בהתאם למצבכם. שכירים יקבלו את הכסף בתוך כשנה מיום הגשת הבקשה בצירוף כלל הריביות וההפרשים שלהם אתם תהיו זכאים. מומלץ לפנות לחברה אשר מתמצאת בתחום ולהתייעץ לגבי הדרך המהירה ביותר לקבלת ההחזרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.