איך מוציאים ויזת תייר לארה"ב

ויזה תייר לארה"ב

ויזת תייר לארה"ב

מדי יום יוצאות כ- 10 טיסות ישירות מנמל התעופה בן גוריון לארה"ב, בנוסף ישנן לא מעט טיסות עם עצירות ביניים שיעדן הסופי הוא ארצות הברית, ובסך הכל מגיעים לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מדי שנה עשרות אלפי ישראלים – חלקם למטרת עבודה, חלקם לעסקים, חלקם ללימודים, חלקם לביקור משפחתי, והרוב לטיול במדינה שמציעה כמה מהאטרקציות התיירותיות המפורסמות ביותר בעולם ואינספור אתרים מלהיבים ומסלולי טיול מתגמלים.
על מנת ליהנות מטיול בארה"ב יש להצטייד בויזת תייר למדינה. כדאי לקחת בחשבון שלקראת עונות השיא מבחינה תיירותית, כלומר הקיץ (המתארך אל תוך עונת החגים הישראלית) ופרק הזמן של חג המולד והשנה החדשה, ייתכנו זמני המתנה ממושכים לראיון בשגרירות האמריקאית בישראל (המהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הוצאת ויזה לארהב) ועל כן אם אתם מתעתדים לנפוש בארצות הברית מומלץ להתחיל את תהליך קבלת ויזת התייר די והותר זמן מראש.

איזו ויזה משמשת למטרת תיירות?

רשויות ההגירה של ארה"ב מנפיקות סוגים שונים של ויזות, בהתאם למטרת ההגעה למדינה.
תיירים זקוקים לוויזה מסוג B1/B2. התוקף המקסימלי של ויזה זו הוא ל- 10 שנים, אם כי ברוב המקרים היא ניתנת לתקופות קצרות בהרבה.

מה סיכויי קבלת הוויזה?

בשנת 2013, כך על פי נתוני מחלקת המדינה של ארה"ב, הוגשו למחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בישראל לא פחות מ- 125,000 בקשות לויזת תייר לארה"ב. כ- 113,000 מהבקשות האלה נענו בחיוב אולם 12,000 בקשות אחרות נענו בסירוב – מספר גבוה למדי של תשובות שליליות המהווה עלייה משמעותית ביחס למספר הסירובים שנה קודם לכן.
בסך הכל המגמה היא של הקשחת עמדות מצד רשויות ההגירה של ארה"ב: אם ב- 2007, למשל, נדחו רק כ- 2.5% מכלל הבקשות לויזה מסוג B1/B2 (ויזה המאפשרת טיול בארה"ב), הרי שב- 2012 כבר עמד שיעור הדחיות על 5.4% ואילו ב- 2013 כאמור סורבו 12,000 מבקשי ויזה לארה"ב למטרות תיירות, שיעור של קרוב ל- 9%!

מה מאפשרת ויזת תייר ומה לא?

ויזת תייר מאפשרת ביקור תחום בזמן בארה"ב, בין אם למטרת ביקור משפחתי או מפגש חברים ובין אם לטיול. ניתן לבצע עם ויזה זו פעילויות עסקיות שונות, אולם היא אינה מאפשרת לעבוד בארה"ב.
ויזה מסוג B1/B2 גם לא מאפשרת ללמוד בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות או להופיע תמורת כסף (ניתן להופיע בחינם עם ויזה זו).
השתתפות בתחרויות לא מקצועיות ושאינן מזכות בפרסים כספיים אפשרית עם ויזה מסוג B1/B2 וכן ניתן להשתתף בכינוסים מקצועיים ואף לעבור הכשרות שונות, כל עוד הן קצרות (קורס של חצי שנה למשל אי אפשר לעבור).
שימו לב – גם אתם רק עוברים בארה"ב בדרך למדינה אחרת, אתם זקוקים לוויזה ועליכם לצלוח את כל התהליך של הוצאת ויזה לארהב.

באילו מקרים אין צורך בוויזת תייר?

מי שבאמתחתו דרכון זר של מדינות מסוימות (ובהן, בין השאר, אוסטרליה, הונגריה, הולנד, בריטניה, צ'כיה, ליטא, לטביה ועוד), ומתעתד לשהות בארה"ב לא יותר משלושה חודשים, עשוי שלא להזדקק לויזת תייר. יש להגיש בקשה דרך מערכת ESTA ובמידה והיא מאושרת אין צורך לעבור את כל התהליך של הוצאת ויזה לארהב.

מה נדרש עבור כדי לקבל ויזה?

תהליך קבלת ויזת תייר כולל מילוי טופס DS160, הרשמה למערכת קביעת התורים של השגרירות האמריקאית, תשלום אגרת בקשת ויזה, קביעת תור לראיון אישי וצליחת ראיון זה.
בראיון תצטרכו להציג לצד המסמכים אותם יש להגיש בכל מקרה גם כרטיס טיסה חזרה ובמקרים מסוימים הוכחות נוספות על כך שאין בכוונתכם להשתקע בארה"ב. בהצלחה!

המאמר מוגש באדיבות: האתר המוביל להוצאת ויזה לארצות הברית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.