איך משפיעים על הביטחון העצמי?

רם גלבוע מביא לנו עצה לחיים! והשבוע במדור איך אנחנו יכולות להשפיע על הביטחון העצמי שלנו? כדי לתקשר נכון אנו צריכים קודם כל ללמוד להקשיב, לשאול שאלות ולהביע התעניינות. אפשר להשיג יותר תשומת לב על ידי התעניינות באחרים מאשר לחכות שמישהו התעניין בך. שמרו על מורל חיובי לאורך הדרך

שלום,

אני אישה משכילה בעלת תחומי עניין מאוד מגוונים אך ברוב האירועים המשפחתיים והחברתיים אני מוצאת את עצמי בצד, כאילו אני אוויר. יש לי מה לומר ואני לא ביישנית אך אני לא מוצאת את הדרך לרכז את תשומת הלב אליי. אני מרגישה כאילו מתעלמים ממני. אשמח לעצתך.

רם גלבוע

מובן שהמצב אותו את מתארת משפיע על מצב רוחך והדרך בה את תופסת את עצמך, על הביטחון העצמי שלך והערך העצמי שלך. הדבר אותו את מחפשת נקרא כריזמה – שלמעשה היא תכונה המציינת יכולת שכנוע והשפעה, כישורי תקשורת וקסם אישי.

ישנם מספר דברים שמשותפים לאנשים כריזמטיים :הדרך בה הם משתמשים בכישורי השפה שלהם ובשפת הגוף. אלו התנהגויות שאת יכולה לאמץ לטובת הבעה עצמית טובה יותר.

כדי לתקשר נכון אנו צריכים קודם כל ללמוד להקשיב, לשאול שאלות ולהביע התעניינות. תוכלי להשיג יותר תשומת לב על ידי התעניינות באחרים מאשר לחכות שמישהו התעניין בך. רוב האנשים אוהבים לדבר על עצמם – תשאלי אותם על הדעות שלהם, המחשבות שלהם, החוויות שלהם…..

בכל פעם שאנו מקשיבים לאדם, מביעים עניין בדעותיו ונותנים לו הרגשה שהוא חשוב, הוא יחזיר לנו באותו אופן. כך שאם אדם מספר על אירוע שתסכל אותו אז אפשר לשאול מה בדיוק תסכל אותך באירוע.

כדי ליצור התעניינות בדברינו אנו צריכים להיות משכנעים, לגוון בנושאי השיחה על מנת שלא לשעמם, לתאר חוויות, ספרים, מצבים, תחביבים, מפגשים, להיות חיוביים.

עדיף להיות כמה שפחות שיפוטיים וביקורתיים.  תשמרי על חיוביות ותשתדלי להביע תמיכה ואישור ואם צריך אז להציע עזרה.

הרבה פעמים אנחנו רוצים להפסיק מישהו באמצע סיפור כי לנו יש מה לומר ואז אנחנו רק חושבים על מה אנחנו רוצים לומר ומפסיקים להקשיב לו. כך שכשאנחנו באמצע סיפור אם נשאל אדם לדעתו אנו נאפשר לו להתחבר לסיפור שלו ואלינו במקביל.

שפת הגוף המתאימה כדי לשים אותך במרכז העניינים במצבים חברתיים מתחילה בקשר עין.

תני לאנשים תחושה שאת נהנית בחברתם והם ייהנו מחברתך.

שפת הגוף שלך אמורה לשדר שאת חשובה, נינוחה, מעניינת ומתעניינת. הדבר הראשון שחשוב שתשימי אליו לב הוא יצירת קשר עין עם האדם שאיתו מדברים. חיוך מועיל מאוד וכמעט תמיד נקבל חיוך בחזרה.

אל תקטיני את עצמך. תשמרי על עמידה זקופה, כתפיים נינוחות, לא להרבות בתנועות ידיים. תימנעי ממשחק בשיער, בעגילים, וכל תנועה אחרת בפנים מכיוון שזה משדר עצבנות, מבוכה או חוסר תשומת לב.

כאשר את מדברת עם מישהי את יכולה להטות את גופך מעט לכיוונה, זה מראה על התעניינות וריכוז.

אני ממליץ שכל פעם תאמצי לעצמך רעיון אחד, עצה אחת ותתמידי בה למשך שבוע ורק אז תוסיפי עוד אחת. כך תוכלי להתמיד בתהליך של בניית כריזמה.

אני מאחל לך בהצלחה.

 

אשמח לשמוע ממך משוב על התהליך.

רם גלבוע

מומחה בטיפול בטראומה, חרדות פוביות…..

שאלת העצמה: מתי פיניתי לעצמי זמן איכות בפעם האחרונה?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.