"איך מתגברים על התאוות?" (וידאו)

לרגל השנה החדשה, ראש ישיבת עטרת ישראל הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, נשא בביתו דברי חיזוק לפעילי לב לאחים שצירפו לפגישה נערים מתחזקים אשר שאלו אותו בענייני דיומא. { המתחזקים שאלו את הגרב"מ }

לרגל השנה החדשה, ראש ישיבת עטרת ישראל הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, נשא בביתו דברי חיזוק לפעילי לב לאחים שצירפו לפגישה נערים מתחזקים אשר שאלו אותו בענייני דיומא.

הנערים כל אחד בתורו, שאלו את ראש הישיבה שאלות שעסקו בבעיות שצצו להם בתוך המשפחה החילונית, אחד הנערים שאל את הגרב"מ, "אם האמא לא כ"כ שמחה האם מחוייב לשמוע לה או לא ללכת עם ציצית?, שאל. בתגובה השיב הגרב"מ אזרחי, "אני רוצה להגיד לך הלכה וגם עצה, ההלכה אומרת שאסור לשמוע לה, אבל אתה צריך לחתור שהאמא תהיה מעוניינת שתלך, ודע לך שזה בהישג ידך", יעץ הגרמ"ב אזרחי והמשיך  "איך היא תרצה? אם היא תראה שאתה כ"כ רוצה ומשתוקק לכך, אז היא גם תרצה. אבל אל תשתמש עם ההלכה, אדרבה תשתמש עם הכוח להראות לה את הרצון הגדול שלך בהליכה עם ציצית".

עוד נשאל הרב אזרחי, איך מתגברים היום עם תאוות הרחוב, והניסיונות, איך מתגברים היום על זה. הרב ענה: "זה נכון, הרחוב מושך מאוד היום, ומאוד קשה להתגבר. אבל העונג שיש לאחר הצלחת ההתגברות, אין כמוהו בכל העולם".

ראש הישיבה הוסיף: "צריך לדעת שהקב"ה נתן לכל אחד אוצרות עצומים, יש בו כוח שכל, גבורת הגוף, ואיתם הוא צריך לדעת להשתמש ובכך להינצל מניסיונות הקשים של היום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.