איך מתכוננים לילד הראשון?

איך מתכוננים לילד הראשון?

נותרו שבועות ספורים עד ללידת התינוק הראשון שלך, וזה כול מה שמעניין אותך כרגע. אבל, את יודעת שתצטרכי לעשות המון דברים אחרי שהתינוק ייוולד במזל טוב, אז אולי יש משהו שבכל זאת תוכלי לעשות כבר עכשיו?

הנה כמה הצעות שיעזרו לך ולאביו של התינוק להתכונן מראש ולהכין את הבית לקראת הגעתו של הילד הראשון.

החדר של התינוק

את בטח רוצה להכין לתינוק שלך חדר חמוד עם המון מוצרי תינוקות חיוניים, אבל הבטיחות חייבת להיות בראש סדר העדיפויות שלך. חשוב גם לארגן את החדר בצורה שתהיה נוחה לך.

נרגשת ככל שתהיי, נסי לא לגדוש את החדר עם המון פריטים לפני שהתינוק הגיח לאוויר העולם. התחילי עם אביזרי הבסיס כמו עריסה עם מגן ראש נוח ומעוצב לטעמך, שידה עם משטח החתלה וכיסא נדנדה עבורך ועבור התינוק. את שאר האביזרים והפריטים תוכלי להוסיף לאחר הלידה או לחכות לאותן מתנות ליולדת, שבני המשפחה והחברים יביאו לך.

כיסא נדנדה

תנועות הנדנוד של כיסא הנדנדה בזמן ההאכלה מרגיעות גם את האם וגם את התינוק. כדאי למצוא כיסא איכותי שיוכל לשרת כרהיט שימושי ובלתי נשכח גם בשנים הבאות.

בית בטוח לתינוק

ארגון הבית, כך שיהיה בטוח לתינוק החדש, נראה כמו משימה עצומה. אבל תוכלי להקל על עצמך אם תתחילי כבר עכשיו. קחי בחשבון שאחרי הלידה, כשתחזרי מבית החולים, תהיו עסוקים מאוד עם התינוק ועם כל המבקרים שיגיעו לברך אתכם. לכן, כדאי להכין את הבית כבר עכשיו. כדי לעשות זאת נכון, העריכי מראש את צרכי הבטיחות הנדרשים לשלבי הצמיחה השונים של התינוק, כשהוא יתחיל לזחול, ללכת ולהושיט יד לכל דבר.

מוניטור לתינוק

את לא יכולה להיות בכל המקומות בכל רגע. לכן, כדי לראות ולשמוע את התינוק מכל מקום בבית, מומלץ להתקין אינטרקום (אפשר גם עם מצלמה ומסך). אביזר טכנולוגי זה ירגיע אותך, במיוחד בימים הראשונים שלאחר הגעת התינוק הביתה.

ספר לטיפול בתינוק

ספר איכותי שעוסק בטיפול בתינוק יעזור לך לעבור את השלבים הראשונים מרגע הלידה. בכל פעם שהתינוק עם נזלת או פריחה, תוכלי לפנות לספר ולמצוא בו עצות טובות. בקשי מחברים המלצות לספר שכזה, או חפשי באינטרנט. ספר טוב יכול להפוך ליועץ הטוב ביותר שלך בחודשים שלאחר הלידה.

אביזרי הנקה ובקבוקים

אימהות שמאכילות מבקבוק צריכות להצטייד בציוד האכלה ובמזון לתינוקות, עוד לפני שהתינוק מגיע. כדי להקל על ייבושם של הבקבוקים והפטמות, אפשר להשתמש במתקן לייבוש בקבוקים בעיצוב דשא. גם עיצובי, גם שימושי וגם יעיל.

אימהות מניקות צריכות להצטייד במשאבת חלב ובבקבוקים שיהיו זמינים כשמישהו אחר יאכיל את התינוק בחלב האם. חשוב גם להכין קרם לפטמה שמרגיע את הכאבים. ובכלל, להצטייד במספר טלפון של אדם שיוכל לתת תמיכה ועצה טובה כשנתקלים בקשיים בהנקה.

ארוחות מוכנות במקפיא

בימים הראשונים לאחר החזרה מבית החולים, גם את וגם אביו של התינוק, תהיו עסוקים ולאף אחד מכם לא יהיה זמן, או חשק, לבשל. לכן, חשוב לתכנן ולהכין כמה תבשילים מראש ולהקפיא. כשיגיע התינוק, כל שתצטרכי לעשות זה לשלוף את המנה המוכנה ולחמם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.