איך תדעו שהגיע הזמן להחליף רכב?

הרכב שלנו משרת אותנו נאמנה, ורובנו דואגים לשמור עליו כמה שיותר טוב. טיפולים במוסך, בדיקות שמן מים שגרתיות, והכרות עם היכולות שלו, בלי למשוך את הטורים מעל לרצוי. ובכל זאת, כמו בכל דבר בחיים, גם לרכב השמור ביותר ישנו בלאי מסוים, ולעיתים, גם ללא בלאי זה, מגיע הזמן לשדרג.

הרכב שלנו משרת אותנו נאמנה, ורובנו דואגים לשמור עליו כמה שיותר טוב. טיפולים במוסך, בדיקות שמן מים שגרתיות, והכרות עם היכולות שלו, בלי למשוך את הטורים מעל לרצוי. ובכל זאת, כמו בכל דבר בחיים, גם לרכב השמור ביותר ישנו בלאי מסוים, ולעיתים, גם ללא בלאי זה, מגיע הזמן לשדרג.

הרבה אנשים חולמים על רכב חדש ונוצץ, וקצת קשה אולי להודות בכך, אבל ההיקשרות הרגשית שיש לנהגים רבים לרכב הישן והבלוי שלהם מונעת מהם להתקדם הלאה. לפניכם רשימה של סימנים שצריכים להדליק אצלכם נורה אדומה, שמאותתת כי יכול להיות שהגיע הזמן למצוא תחליף לרכב שלכם.

סימנים חיצוניים – כי המראה כן קובע!

צבע דהוי – הצבע שמשתמשים לצביעת רכבים הוא אחד החומרים החזקים והעמידים ביותר. הצבע נועד להתמודד עם שינויי אקלים, חום וקור, לעמוד בגשם, שמש, חומרי ניקוי, ועוד. כאשר הצבע ברכב שלכם כבר דהוי למדי, סימן שהרכב כבר ראה ימים יפים יותר. אין סיבה להתעקש, וסימן זה מאותת בבירור שכדאי לשקול להמשיך הלאה לרכב חדש, שנראה קצת יותר מכובד.

פחחות – אם הרכב שלכם מקופל ומקומט, ומציג בגאווה לא מעט כיפופים ועיקומים, הרי שמגיע לכם יותר. המראה החיצוני של הרכב שלכם, ממש כמו המראה החיצוני שלכם, אומר עליכם משהו, לטוב או לרע. נכון, לא כולם צריכים להסתובב במכונית הסיטרואן C4 החדשה והנוצצת, אבל בזמנים בהם אנחנו חיים, ועם אפשרויות הרכישה החדשות הזמינות לכולנו, אין סיבה להמשיך לנהוג ברכב שנראה חבוט, חבול, ולא ייצוגי.

סימנים פנימיים – מגיע לך לנהוג טוב

ריח שלא יוצא – כל אחד מאיתנו מכיר את החוויה. אנו נכנסים לרכב שיש בו ריח לא נעים, ולמרות שהחלונות פתוחים, הריח פשוט לא יוצא. אם אתם בעלים של רכב שכזה, אולי לא נעים לחברים שלכם לספר לכם, ואולי אתם כבר התרגלתם, אבל האמת היא שהגיע הזמן להתרענן, כי הריח הזה, כמו שהוא נדבק לריפוד, כך הוא נדבר לבגדים ולציוד שלכם.

ריפוד קרוע – לא משנה אם אתם היה לכם ריפוד בד יוקרתי כמו זה שבדגמי המכונית סיטרואן C4 החדשה, או ריפוד דמוי עור שפעם אהבתם, השורה התחתונה היא שאם הריפוד שלכם קרוע ובלוי, אתם לא נהנים עד הסוף מהרכב שלכם. זה לא נעים להיכנס לרכב ובכל פעם לראות מולכם את הריפוד הקרוע, והאמת היא שגם אין בכך צורך.

בשורה התחתונה, אם הרכב שלכם ישן, ונראה ומרגיש מעט מוזנח, אין כל סיבה להתעקש על להחזיק בו, ועם הנגישות הגבוהה של רכבים בימינו גם אתם יכולים למצוא את עצמכם יושבים בתוך רכב נוח, איכותי ותקין, שנראה ומרגיש מצוין, בדיוק כמו שתרגישו גם אתם, אז אל תתפשרו על איכות הנהיגה שלכם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מניסיון, אם יש לך אוטו ישן רק ההוצאות השוטפות על תקלות יכולות לגמור אותך. אם אתה לא מאלה שיש להם 100 אלף פנויים בבנק אז כבר עדיף לקחת ליסינג פרטי ולהיות עם ראש שקט. אני לקחתי ליסינג פרטי מאלבר אחרי שנתיים של מרמור של אוטו ישן ולא חוזר אחורה.

    אלי |
    הגב