איך תשקיעו באיטום מוצלח ותמנעו נזילות לתוך הבית?

ביתי הוא מבצרי. כל בעל בית מכיר את המושג הזה או אחר דומה לו. המשמעות הרחבה של המונח הוא שהבית הוא המקום החם אליו אתם באים לנוח ולבלות שעות נעימות לבד או בחיק המשפחה. ביתכם חייב להיות נוח ובטוח למגורים ומשמעות הדבר היא, בין היתר, שהוא חייב להיות אטום לחדירות ונזילות מים פנימיות וחיצוניות. נזילות חיצוניות קורות במיוחד בחורף, וכאשר נרטבים קירות, תקרות או רצפות הדבר אינו נעים כלל וכלל. במקרים חמורים, צריך לפנות חדרים רטובים. אוויר רטוב אף עלול לפגוע במערכות הנשימה של בני ביתכם עד כדי סיכון בריאותי כרוני. בנוסף, כל המיטלטלין שבביתכם עלולים להיות בסכנת רטיבות.

מניעת נזקים

השקעה באיטום מוצלח תמנע כל אלו ותאטום את הבית לחלוטין גם בימים גשומים ביותר. ביצוע עבודת איטום גגות איכותית ימנע נזקים קשים שתיקונם יהיה קשה, איטי, ויתבצע בעלויות גבוהות יחסית לאיטום הראשוני עצמו. לא ניתן לתקן ליקויי נזילות בחורף ותצטרכו להמתין עד להתייבשות אזורי הרטיבות. במקרים רבים תצטרכו לעשות תיקוני טיח וצביעה לכל החדר כדי למנוע תיקוני טלאי על טלאי. במקומות בהם קרמיקות נפלו תצטרכו למצוא אחרות, ובמקרים רבים, להחליף את כל הקרמיקות בגלל שלא מצאתם קרמיקות זהות לקיימות. נזילות קורות מגגות, מקירות, מפתחים חיצוניים של חלונות ודלתות ואף מתחתית הבית. כך שיש צורך לבחור בחומרי איטום שונים מתאימים.

חמרי איטום שונים

כל חומר איטום נותן מענה לאזור אחד או יותר בבית. יש חומרים הטובים לגגות שטוחים, למשופעים, לגגות קלים או רעפים ועוד. מבחינים בחומרי איטום על בסיס ביטומני, פוליאוריטני, אקרילי וצמנטי. יש על בסיס יריעות (ביטומניות) בצורה נוזלית או במשחה. יש את הזפת המסורתית שמתאימה מאוד לגגות שטוחים. יש חומרי איטום שקופים שמתיזים אותם על משטחים מרוצפים וחיפויי קירות ועוד. יש אחרים צמיגיים או אלסטיים שמיועדים לחדרים רטובים, למרתפים ולמקומות אחרים. יש חומרי איטום עם ריכוז גבוה שמיועדים למקומות בעייתיים תת קרקעיים ועוד. מומחי איטום מקצועיים יודעים לתת מענה טוב לכל בעיית איטום. הם יעשו את העבודה עבורכם על הצד הטוב ביותר.

טיפול מקדים

אתם כבעלי הנכס צריכים להיות עם היד על הדופק. המשמעות היא לטפל במיידית בכל בעיית רטיבות ולו הראשונית ביותר, ורצוי בעונה היבשה. בעונה הזאת ניתן לבצע עבודות איטום יסודיות ובעקבותיהם בדיקות הצפה לוידוא איטום תקין. אין טעם להמתין מאחר וסדקים קטנים עלולים להתרחב וליצור בעיית נזילות חריפות במיוחד. יש צורך לקבל מידע בכתב או בעל פה בעת בניית הבית, בעת שיפוצו או כל אימת שיש צורך לבצע איטום. מומלץ לבחור מומחי איטום בעלי ידע וניסיון מצטבר שהינם בעלי יכולת מוכחת בפתרון בעיות נזילות. מעל לכל, לדרוש עבודה מקצועית שתיעשה על פי הכללים המקובלים ובאמצעות חומרי איטום איכותיים ותקניים. כך, תוודאו איטום מוצלח שימנע חדירת מים לביתכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.