צפו בפניית איכלר לשרי הממשלה: "לא יתכן שמלחמות היהודים יגרמו לסכנת נפשות"

בנאומו במליאת הכנסת הציג איכלר נושא ניתוק מד"א את איחוד הצלה: "בימים אלה, שאנחנו מדברים על בריאות הציבור ועל סכנות לציבור, מתקיימת מלחמה נגד מתנדבים מ"איחוד הצלה" בכל רחבי הארץ. מנתקים אותם מהמידע והאינפורמציה על אירועים. בפתח-תקווה, בשבוע שעבר, הייתה כתבה שלמה על אישה מבוגרת בפתח-תקווה שנפטרה כתוצאה ממלחמת מד"א ו"איחוד הצלה", כי מד"א לא רוצה אותם".

אייכלר הוסיף: "עכשיו, אני מהאנשים המעריכים מאד את מד"א ובפרט את המתנדבים במד"א, גם בעלי משכורות, אבל בעיקר המתנדבים, אבל לא ייתכן שבמדינה הזו כל דבר יהיה במלחמה. מדובר פה בהצלת חיים. מי יאמין לנו שאנחנו דואגים לעובד שבת-זוגו אינה מסוגלת לטפל בילד מחמת נכות כאשר אישה בפתח-תקווה נופלת בבית, מצלצלים למד"א והם מונעים את האינפורמציה, ואני מקבל דיווחים ממתנדבי "איחוד הצלה", איזה יחס עוין מצד אנשי מד"א שיש להם את האינפורמציה, ואיזה יחס באמבולנס, כשכבר מגיע. חייבים, אדוני שר הרווחה – ואתה לא ממונה על הבריאות אבל אתה ממונה על הרווחה – לטפל בעניין הזה. לא ייתכן שמה שנקרא "מלחמות היהודים" יגרמו לסכנת נפשות, ואני אומר לכל אלה שאומרים שהציבור החרדי צריך להשתלב בעבודה ובצבא ובכל מיני מקומות: שימו לב, אם יש דבר שהציבור החרדי רוצה להשתלב בו ומשתלב בו זה עניין של הסיוע וההתנדבות בכל ענייני ההצלה, וגם שם שמים להם חומות ניכור שכאלה. מה יהיה כאשר הם יהיו בצבא? יהיו יחידות וגדודים של מפקדים שלא יאהבו חרדים, ויהיו גדודים שכן יאהבו חרדים? וינטרלו אותם ולא יספקו להם את הנשק שצריך? אם לא מדווחים למתנדבי "איחוד הצלה" על אירועים שיש בעיר, ומונעים מהם אינפורמציה ומונעים מהם גישה לאמבולנס, מה יהיה בעת מלחמה, בצבא ובמקומות העבודה?

כשנשאל ע"י השר מאיר מהו מקור המאבק השיב: "הוא אגו, בין מד"א ל "איחוד הצלה", כשמד"א רוצה להיות – אני לא רוצה לדבר בגנותה של מד"א כי אני בעד מד"א – רוצה להיות מונופול בענייני הצלה. וכבר מדינת ישראל למדה שאסור שיהיו מונופולים בשום דבר, ודאי שלא בארגוני מתנדבים, שזה לא ארגון ממשלתי. כשיש גוף ממשלתי אומרת הממשלה: בבקשה, אני אחראית. מד"א היא לא גוף ממשלתי, היא גוף עצמאי, פרטי, שזוכה להמון תמיכה, ובצדק, מהממשלה, אבל הוא לא יכול למנוע מאחרים דבר כזה. אני מבקש מהממשלה, מהכנסת, ממי שיש לו השפעה, קודם כול להחזיר מיד, את האינפורמציה להעביר לכל ארגוני המתנדבים, בלי אפליה בין "איחוד הצלה" לבין מד"א, בין חרדים לדתיים וחילונים. נושא ההצלה צריך להיות אוניברסאלי לכולם".

צפו בנאום איכלר – באדיבות ערוץ הכנסת:

צילום- קוקר

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.