איכלר במליאה: איך הממשלה שותקת כשצועקים לחרדים: "פולנים, לכו לאושוויץ", "זבאלה, לכו לבני ברק" – צפו בוידאו

במליאת הכנסת עלה ח"כ ישראל איכלר ותקף במילים קשות את החלטת בית המשפט על בית שמש: "אחרי הפסיקה של בית-המשפט, שפוסל את משה אבוטבול – לא בגלל 34 זיופים אלא בגלל שהוא חרדי, ואך ורק בגלל שהוא חרדי, והא ראיה, שמאז קום המדינה עוד לא בוטלו בחירות בעיר – גם אם היו זיופים, שלא לדבר על זיופים בתוך מפלגת העבודה או בתוך הליכוד, שאף פעם לא הובאו לידי פסילה. אפילו במקומות שהייתה פסילה, הייתה פסילה של קלפיות, והייתי מבין אם בית-המשפט היה אומר שבאותם מקומות שיש חשד לזיופים צריך לעשות בחירות חוזרות, כפי שנעשה, ואני באמת מתנגד לכל דבר שהוא בלתי חוקי ולכן אני מתנגד לזיופים".

איכלר האשים את השופטים: "הזיוף הגדול ביותר ביצע בית-המשפט, הוא זייף את הבחירות בבית שמש. השופטים האלה, אם לא היה מדובר במוישה אבוטבול אלא היה מדובר בראש עיריית מעלות תרשיחא – שגם שם הייתה תלונה, והיו תלונות והיו זיופים, וגם במקומות אחרים שהיו זיופים – הם לא היו מבטלים את הבחירות, הם היו אומרים, המשטרה תחקור ותסיים, ואחר כך".

ולכן, יכול להיות רגוע סגן שר האוצר – אני כבר אמרתי גם לרב גפני – אם יהודי חרדי יהיה ראש הממשלה, כמו שבית-המשפט או מערכת המשפט המצרית העמידה שופט עליון בראשות ממשלת המהפכה של אל-סיסי, כך יכניסו לבית סוהר כל ראש ממשלה שייבחר כחוק על-ידי הציבור היהודי, גם אם יהיו פה 90% יהודים חרדים במדינת ישראל".

ושלא יגיד לי אף אחד, אם יש לו טיפה של הגינות, שזה לא נכון שהסיבה היא הזיופים כי אותם אנשים" – איכלר התייחס גם לאלי כהן ואמר שאין לו טענות עליו: "אין לי טענות לאלי כהן; אלי כהן רוצה להיות ראש עיר, בכל עירייה יש כאלה שטוענים שהצד השני זייף, וכנראה שהם צודקים – אבל יש לי טענות לכל אלה שנלחמו נגד מוישה אבוטבול בגלל שהם רוצים שחרדים לא יוכלו לגור בבית שמש"

איכלר זעם על הצביעות של הממשלה ושתיקתה לנוכח הסתה חמורה וקריאות מהגרועים ביותר נגד חרדים תושבי ב"ש: "ריבונו של עולם, בכל כלי התקשורת הייתה קריאה בבית שמש של מישהו שאומר "פולנים, לכו לאושוויץ", "זבאלה, לכו לבני ברק", לא בצרפת ולא ברוסיה, פה בבית שמש במדינת ישראל. איזה צביעות. אני מדבר פה, איך אפשר לבוא ולדבר על אנטישמיות בעולם כאשר מדינת ישראל מייצרת את דברי השנאה והשטנה נגד יהודים שמתנהגים על-פי תורה יותר מכל מקום אחר בעולם".

צפו בנאומו הסוער – באדיבות ערוץ הכנסת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.