ח"כ אילן גילאון תוקף בחריפות: העיסוק סביב נושא הגיוס הוא מפלטו של כל מנוול – האזינו

יו"ר סיעת מרצ בכנסת ח"כ אילן גילאון בראיון על חוק הגיוס תוקף את מפלגות הבית היהודי, יש עתיד והתנועה, "אנחנו בעד שיהיו מסלולים אוניברסליים כלומר אזרחיים וצבאיים וכל מי שרוצה יבחר לאן הוא רוצה ללכת בלי הנחה לקבוצה כזו או אחרת גם לאנשים שלא לומדים בישיבה. השאלה הגדולה שאף אחד לא שואל בכלל האם הצבא צריך את כל האנשים האלה, שדה הקרב העתידי הוא לא בכמות של אנשים ולוחמים זה רק מכשיר לנגח כל הזמן באמצעות הבית היהודי ויש עתיד והם מולידים בוקה ומבלוקה ואין שוויון בנטל הכל זה "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול". אם מדברים על שוויון בנטל מה כל המדינה היא צבא? אנחנו לפני שישים שנה? יש שוויון בנטל גם בתחומים אחרים".

על השאלה האם הצבא צריך לההפך לצבא מקצועי הוא עונה כי "זה לא טוב שהצבא יהיה צבא מקצועי אבל אני חושב שבהחלט צריך להעלות את השכר של החיילים בסדיר משכורת שתהיה לפחות כשכר מינימום". העיסוק סביב נושא הגיוס הוא מופרך ומדובר ב'קש וגבבא'.

עוד הוא אומר, "העיסוק סביב נושא הגיוס הוא מפלטו של כל מנוול בסופו של דבר. ואם מדברים על שוויון בנטל אז צריך לדבר עליו לאורך כל החיים אף אחד לא זוכר שמי שאין בכיסו פרוטה הוא עלול לא לקבל טיפול מתאים וכדו'. החיים הם לא רק הצבא, יותר אנשים מתים מלחץ דם מאשר בצבא. אך למי שחשב שהוא מתנגד בכלל לצבא הוא אומר "הצבא הוא צבא חיוני בטח באזור בו יש סכסוך כמו שלנו".

גילון תוקף בחריפות את מפלגות הקואליציה: "למה לנגח כל הזמן בגיוס כי בנט היה בסיירת מטכ"ל? אבל יאיר לפיד לא היה. אבל מפלטו של כל מנוול תעשה את כל העוולות בכל התחומים אך תיקח לך דגל אחד שאיתו אתה יכול לנפנף. כשיש קשיים בכלכלה מוציאים מפלט בעליהום נגד חרדים".

על שיתוף הפעולה יחד עם המפלגות החרדיות הוא אומר: "על הציבור החרדי עשו עסקה קלה בהקמת המדינה. אנחנו בעד מדינה שתדאג לכל אחד בנושא רווחה בריאות וכו' אבל בנושא הדתי שאף אחד לא יתערב. אנחנו משתפים פעולה עם יהדות התורה ויש פעמים שאנו מעלים הצעות אי אמון משותפת ויש פעמים שהם מעלים בצורה משותפת אני מצפה שיום אחד גם הציבור החרדי יסכים להפרדת הדת מהמדינה".

כשהוא נשאל לדעתו על מפלגות הקואליציה הנוכחיות הוא אומר "אני לא מאמין במפלגות יש עתיד הבית היהודי התנועה אני מעדיף מפלגה שאני ממתעמת עמה במאה ושמונים מעלות אבל יש לה ערכים ואני יודע איך להתמודד איתה אבל לא אנשים שימכרו את עצמם למען בצע ושלטון", ואם חשבנו שהבית היהודי שונה במקצת הוא אומר "הבית היהודי ויש עתיד מתאימים ככפה ליד".

על איומי הפרישה מהממשלה הוא מוסיף "אפשר לאיים כמה שרוצים בפרישה מהממשלה אבל זה צריך גם לקרות", על הדעות של יש עתיד הוא אומר יש שם בליל של דעות "הדבר הזה הוא סופר מרקט יחד עם התנועה קדימה ואיקאה. איקאה זה חנות של רהיטים שהדעות שלה הם של רהיטים. אך מיד הוא מסתייג מדבריו ואומר: "אולי אני מעליב את איקאה בעצם".

האזינו לראיון

באדיבות מקור החדשות – קו החדשות למגזר החרדי" 054-7232940

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה.
  הנאום של היטלר-ז"ל, והנאום של לפיד-ימ"ש, ממש דומה, שתיהם דיברו על הבעיה של החרדים שהם לא עובדים. הפנים של לפיד נראה "אדום" כמו גוי אכזרי שיכור.

  להזכירכם ! גם הנאצים אחרי המלחמה טענו שהם רק עשו עפ"י החוק "רק" מילאו פקודות מה שעושים לבחורי הישיבות היום זה בדיוק אותו דבר ! שלא יבואו כל הציונים הערורים לבלבל לנו את המח שאסור להשוות לנאצים, כי כשמתנהגים כמו נאצים אז ההשואה בהתאם ! אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה.

  יש דין ויש דיין, העולם לא הפקר כפי שאתם חושבים, אלקים משמים משקיף על כולם, הוא אוהב את לומדי התורה, אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה. ואתם מנסים לקעקע את אהבתו של הקב"ה. אין לכם אלא להכלם ולהתבייש ולחזור בתשובה. ואם לא מידת הדין תפגע בכל מי שאחראי לזה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הנאום של היטלר-ז"ל, והנאום של לפיד-ימ"ש, ממש דומה, שתיהם דיברו על הבעיה של החרדים שהם לא עובדים. הפנים של לפיד נראה "אדום" כגוי אכזרי שיכור.

  להזכירכם ! גם הנאצים אחרי המלחמה טענו שהם רק עשו עפ"י החוק "רק" מילאו פקודות מה שעושים לבחורי הישיבות היום זה בדיוק אותו דבר ! שלא יבואו כל הציונים הערורים לבלבל לנו את המח שאסור להשוות לנאצים, כי כשמתנהגים כמו נאצים אז ההשואה בהתאם !

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הנאום של היטלר-ז"ל, והנאום של לפיד-ימ"ש, ממש דומה, שתיהם דיברו על הבעיה של החרדים שהם לא עובדים. הפנים של לפיד נראה "אדום" כגוי שיכור.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב