אימה באומן: חמושים עוצרים את הנוסעים בדרכים

המהומות בקייב הבירה גולשים גם למחוזות כמו אומן והנוסעים לקברו של רבי נחמן מדווחים על פחד ואימה בדרכים בינתיים חלק מן הטיסות בוטלו

האירועים האלימים באוקראינה שהתרכזו בעיקר בקייב הבירה, גולשים אט אט לאנרכיה בכל רחבי המדינה, ומטילים חשש ביטחוני כבד על השוהים במקום.

אומן, מקום קבורתו של רבי נחמן, המהווה מוקד עליה לרגל במשך כל ימות השנה, נמצאת במרחק לא רב מקייב הבירה, אלא שעד כה לא נרשמו אירועים אלימים משמעותיים.

בימים האחרונים, מסתבר שהאנרכיה הכללית נותנת אותותיה גם בסביבת אומן, ונוסעים שהיו בדרכם לקברו של רבי נחמן דיווחו כי חמושים עצרו אותם בדרכים ותיחקרו אותם על זהותם והשתייכותם הפוליטית.

בפועל, לא היו פגיעות באנשים לאחר שהחמושים הבינו כי מדובר בתיירים אך תחושת הפחד והאימה עדיין מתלווים לכל מי שרוצה להגיע למקום.

העימות במדינה השסועה, מאיים להתפשט למלחמת אחים בין אוקראינה המזרחית למערבית, הצד המזרחי שמרגיש קרוב לרוסיה אינו משתף פעולה עם ההפיכה שמוביל בעיקר הצד המערבי, ומשכך מתפתחים חשדות כנגד כל עובר ושב למטרתו וזהותו.

מדובר במקרים הזויים שמזכירים סיפורים ממאות קודמות כשאנשים בערבות אוקראינה היו נעצרים על ידי חמושים ממיליציות שונות, והדבר מלמד על עוצמת האנרכיה באוקראינה.

לאור ההתפתחויות החמורות התקבלה החלטה אצל חלק מחברות הנסיעה להורות על ביטול הטיסות לאומן. ההחלטה מעוררת חילוקי דעות בין אלו שמסכימים עם כך שאין היגיון לצאת לאומן במצב הנוכחי לבין המתנגדים הסבורים כי המצב לא כזה דרמטי כפי שמצטייר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.