מחבלים ניסו לחטוף נהגת בגוש עציון

הנהגת הצליחה לחמוק מהערבים שיידו לעברה אבנים, בעטו בה וניסו להוציא אותה מהרכב. היא פונתה לביה"ח במצב קל {אימה בדרך לירושלים}

אימה בדרכים: מחבלים פלסטינים ארבו לנהגת ישראלית בכביש שבין תקוע לירושלים, השליכו לעברה אבנים וניסו להוציא אותה מרכבה. הנהגת, בת 38, נפגעה מאבנים ומבעיטות בכל חלקי גופה ופונתה באמבולנס של מד"א לבית החולים שערי צדק. מצבה מוגדר קל ויציב. בנוסף, נרגמו באבנים גם שישה כלי רכב נוספים שהיו בקרב מקום.

ממד"א נמסר:" ב-8:46 התקבל במד"א מרחב ירושלים דיווח על יידוי אבנים לעבר רכב בכביש תקוע לכיוון מזמוריה. חובשים העניקו טיפול רפואי ופינו לשערי צדק את האישה, שנחבלה בראשה ובידיה מאבנים שיודו לעבר הרכב וניפצו את שמשותיו. הזכוכיות נראו היטב גם על כיסא תינוק. בעקבות המקרה נאמר לתושבי ההתנחלויות תקוע ונוקדים לא לצאת מבתיהם עד הודעה חדשה".

ואילו מצה"ל נמסר: "מדיווח של האישה, כמה פלסטינים ניסו להוציא אותה מהרכב ומתיישבים שהיו במקום ביצעו ירי להבריח אותם".

מוקדם יותר הבוקר דווח כי 15 בקבוקי תבערה מוכנים ליידוי נתפסו על גג בית במזרח ירושלים.

אמש הגיעו ההתפרעויות גם ללב גוש דן כאשר צעדה למען פלסטין שהתקיימה בעיר יפו ללא רשיון הפכה לקרב אלים בין ערביי ישראל למשטרה. 3 שוטרים נפצעו. החלו ידויי אבנים על אוטובוסים בעיר. התחנה הצבאית גלי צה"ל הוקפה במפגינים והחיילים הונחו שלא לצאת מבניין.

הצועדים צעקו קריאות ברוח ובדם נפדה את פלסטין ואללה הוא אכבר. אחד המפגינים סיפר לYnet כי "אחד השוטרים החליט שהוא לא יאפשר לתהלוכה להמשיך. התחיל דין ודברים, ואז דחיפות ומפה לשם העניינים הידרדרו. בסופו של דבר המשטרה עצרה תלמיד באירוע שיכול היה להסתיים בצורה אחרת לגמרי"

צפו:

מהמשטרה נמסר כי תושבים המזדהים עם אירועי אל-אקצה קיימו הפגנה ללא רישיון. משטרת מרחב יפתח אישרה להם לקיים את ההפגנה ובמקביל הועבר מסר למארגנים כי עליהם לשמור על הסדר הציבורי. בשלב מסוים החלו ליידות אבנים לעבר כלי רכב ברחוב יפת וברחוב טולוז וחסמו את הכבישים באמצעות פחים וצמיגים.

המפגינים, חלקם רעולי פנים, יידו אבנים לעבר השוטרים וכאמור פצעו שני שוטרים. השוטרים פועלים להשיב את הסדר על כנו ולעצור את הפורעים. גם לאורך שנות האינתיפאדה השנייה אירעו מפעם לפעם עימותים באזור רחוב יפת, וגם אז הושלכו אבנים על אוטובוסים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.