אימה בלוב: חמושים חטפו את ראש הממשלה

הבוקר (ה') אישרה ממשלת לוב כי חמושים חטפו את ראש ממשלה עלי זידאן מהמלון שבו שהה בטריפולי. פקיד קבלה במלון "קורינתיה" בבירה סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ראה את זידאן מוצא מהמלון ומוכנס לשיירת כלי רכב שעזבה את המקום. לדבריו, זידאן לא התנגד לחמושים והחטיפה התבצעה ללא אלימות, ומבלי שנורה כדור אחד. סוכנות הידיעות הלובית הודיעה שמצבו הרפואי של ראש הממשלה הטוב

רשת אל ג'זירה מדווחת כי זידאן נחטף על ידי אנשי ארגון "תא המבצעים המהפכני הלובי", המקושר למשטר הלובי. מדובר בארגון מורדים לשעבר במשטר קדאפי, הכפוף למשרדי ההגנה והפנים של לוב.
בהודעה שפרסמו אנשי הארגון הם הבהירו כי חטפו את ראש הממשלה בתגובה ללכידת בכיר אל קאעידה אבו אנאס א-ליבי במדינה על ידי כוחות אמריקנים בתחילת השבוע. "שר החוץ של ארה"ב קרי אמר שממשלת לוב ידעה על המבצע", נכתב בהודעה. שר החוץ הבריטי וויליאם הייג אמר שהוא מגנה את חטיפתו של ראש הממשלה.

בשלב זה לא ברור עדיין מי מחזיק בזידאן ומדוע – ייתכן שמדובר בהתחשבנות איתו על עבירות שוחד בשהן הוא מעורב, או בנסיון להתנקם בו על מלחמתו בארגוני האיסלאם במדינה.
ממשלת לוב אישרה כי זידאן "נלקח למקום בלתי ידוע". בהודעה לא נאמר מי הם החוטפים שמחזיקים בראש ממשלת לוב, אם כי ייתכן שמדובר במורדים נגד שליט לוב הקודם מועמר קדאפי שדורשים אוטונומיה נרחבת יותר.
בתחילה, פורסמה הכחשה בדף הפייסבוק של לשכת ראש ממשלת לוב בעקבות הדיווחים ברשתות הערביות. עם זאת, לאחר מכן אישרו בלשכה את הפרטים ואמרו כי החוטפים הכריחו את זידאן לפרסם הכחשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.