אימון אישי להתפתחות מקצועית

התפתחות מקצועית היא שאיפה גדולה שמגדירה את החיים המקצועיים של רובנו, משום שכולנו רוצים לבטא את היכולות הייחודיות לכול אחת מאיתנו גם בתחום המקצועי, לזכות בפידבק ולעלות במעלות המומחיות שלנו בתחום בו אנו עוסקים, זאת כמובן אם אנו מרוצים מהעיסוק בתחום בו אנו מוצאים את פרנסתנו, ורואים בו את נתיב הגדילה המקצועי שלנו. אימון קוצ'ניג להתפתחות מקצועית נועד לשפר את יכולתנו העצמית בעבודה, מתוך נגיעה במישורים השונים שנותנים לה את צורת ההתמודדות היומיומית שלנו. במהלך האימון מתגלים לנו חסמנו האישיים שמונעים מאיתנו הישגים, נחשף אופן הקריאה שלנו את מצבנו במקום העבודה, מוכנותנו הרגשית לאתגרים השונים, וסופו לסייע בניסוח סיפור חדש שיאפשר צמיחה וגדילה.

דגשים באימון אישי

– השלב הראשון הוא בפתיחת דיון אישי על התאמתכם לעבודה הספציפית, הבנת הסיבות בשלן בחרתם בתחום הספציפי, מידת מעורבותכם בבחירה זו, והסיבות להתמיד בעבודה הספציפית, הרעיון שמנחה דיון זה הוא שהבנת הזיקה ביניכם לבין העיסוק שלכם תגדיל את מידת ההזדהות שלכם עם פעולתכם האקטיבית בעולם, על מידת מעורבותכם, ויכולתכם להגדילה ולרכוש תחומי אחריות נוספים. לעיתים מגלים בשלב זה חוסר שביעות רצון מהעיסוק בכללותו, ואז יש לפנות בהדרגה אל גילוי דרכים להגדלת הזיקה או מציאת תחום חדש שירענן אתכם ומתאים לכם יותר.

– הסיפור שלנו שאנו מספרים לעצמנו קובע את המטרות שלנו, מטרות צנועות או מאתגרות, וקובע גם את האופן בו אנו מציגים את עצמנו לעולם, זו כמובן עובדה ידועה, פחות מובן הוא שהסיפור הזה סובל מריחוק גדול ממי שאנו באמת ומי שאנו יכולים להיות. לא פעם הסיפור שהתרגלנו לספר על עצמנו עוד מילדותנו רודף אותנו במערכות יחסים במשפחה ובעבודה. האימון מאפשר לנצל את הכוח היצירתי שברקימת מאפיינים אלטרנטיביים בסיפור חיינו שגם הם חלק ממי שאנו, ולחשוף לנו דרך של גילוי עצמי מפתיעה ומשקמת.

– הגדרת הדרך, האימון פותח לפנינו מראה צלול של הנתיבים בהם אנו צועדים, ואפשרות לשנותם ולהתאימם למטרות שאנו רוצים להשיג, באימון מושם דגש על היכן שאנו היום ולאן אנו רוצים להגיע, כאשר ניסוח תכנית חיים מסייע בחלוקת משאבים מדויקת יותר להתמקצעות וקבלת הכרה על תרומתנו המקצועית.

– לתקשורת האישית יש משמעות גדולה בהצלחה במקום העבודה, לתקשורת כזו יש חשיבות בהתקבלות, אפיון, ויצירת נטוורקינג שיסייע לכם בעבודה ומחוץ לה. כחלק מההליך הטיפולי תתבקשו לנתח את הרגישות השונה לאנשים שונים בעבודה, בפן האינסטרומנטלי של הגדרת תפקידם ביחס לתפקידכם, ובפן האישי שבמפגש שבין אדם לאדם, הניתוח ומסקנותיו מאפשרים לשנות בהדרגה אופני תקשורת ויצוג מעכבי צמיחה ויוצרי משקעים, ולבנות דרכם גשרים אמיצים ביניכם לבין הקולגות והמנהלים במקום העבודה. תקשורת אישית ישירה ומכבדת תסייע לכם גם בהתקבלות החברתית וגם בטיפוס המקצועי.

– אימון צריך לכלול גם את האופן בו אנו ניגשים לאתגרים ובעיות במקום העבודה, כול אחד בדרכו, האם אתם מקטינים ראש או להיפך, האם אתם פועלים לאחר שיקול דעת או מופעלים על ידי הרגש באופן שמסכן אתכם במקום העבודה וכדומה. מטרת אימון האישי בשלב היא לנתח ללא שיפוטיות את הדרכים בהם אנו פועלים, מתוך שאיפה לבחור את הדרכים הטובות יותר לפעולה נקיה תוך דילוג נבון על יצירת משקעים, ושיפור יכולות המשמעת העצמית, ניהול הזמן, וניתוח בזמן אמת.

אימון אישי להצלחה היא פרקטיקה מקובלת בקרב שואפי מצוינות בתחומים רבים ברחבי העולם, ממש כמו ספורטאי השואף למצוינות ולשבירת שיא, כך גם אנו בשדה הצנוע שלנו יכולים להשתפר ולהתמקצע, להכיר את מה שמגביל אותנו ונמצא בשליטתנו, להגדיר מטרות חדשות במפת הדרכים של חיינו, ולשאוף ולהשיג סיפוק מקצועי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.