אימת ארגוני הטרור: 'עין בשמים' ו'שרקרק'

מטוס ללא טייס המסוגל לטוס בגובה של 30 אלף רגל ולצלם בו זמנית עד 10 מטרות שונות

בסלון האווירי בצרפת חשפה ישראל באמצעות חברת אלביט שני פיתוחים חדשים שמדירים שינה מעיניהם של טרוריסטים האחד נקרא 'עין בשמים' מטוס ללא טייס המסוגל לטוס בגובה של 30 אלף רגל ולצלם בו זמנית עד 10 מטרות שונות שהוגדרו לו כאשר הם יכולות להיות בטווח של עד 40 קילומטר ממקום הימצאו.

המטוס שולח את התמונות למפעיליו ובכך ניתן לעקוב אחר התרחשויות שונות במקביל.יצויין שעד היו בכדי לקבל כיסוי כה נרחב היה צורך בכמה מטוסים באוויר.

הפיתוח השני המעניין לא פחות הוא ה'שרקרק' המדובר במטוס ללא טייב שיכול לטוס לטווח של עד 40 קילומטר ממפעילו ותוך כדי הוא שולח תמונות מעודכנות על הנעשה בקרקע על פי הגדרות ברגע שהוא מזהה מטרה שיש לפגוע הבא הוא הופך להיות טיל קטלני מדויק ומהיר בעל יכולת נשיאה של עד 10 קילו חומר נפץ מה שמבטיח פגיעה כירורגית אך ללא פגיעה סביבתית גדולה.

אין ספק שבסלון אווירי כזה בו כל מדינות העולם מציגות את הפיתוחים האחרונים שלהם בתחום הטכנולוגיה האווירית ,עיני כל העולם נשואות גם לישראל ,הידועה כמובילה בטכנולוגיה אווירית חסרת תקדים , לא אחת.

הטכנלוגיה שנחשפת בסלון האווירי, היא רק דוגמה לדברים הנמצאים בשימושה של ישראל שאותם לא ניתן לחשוף .אך הפיתוחים שנחשפו, נותנים בהחלט הצצה מכובדת ליכולותיה של ישראל בתחום .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.