"אין הבדל בין כת 'לב טהור' לחסידויות הגדולות"

על רקע שידור הכתבה כנגד כת 'לב טהור' בערוץ 2 יוצא החרדי לשעבר עקיבא וינגרטן, בפוסט חריף בפייסבוק ומשווה בין אנשי הכת לחסידויות הגדולות בציבור החרדי. " החלוקה הזאת בין חסידות לבין כת היא חלוקה כ"כ לא מובנת, כל חסידות יכולה בקלות להכנס לרשימה "המפחידה" הזו של כתות. { וינגרטן תוקף }

על רקע שידור הכתבה כנגד כת 'לב טהור' בערוץ 2, יוצא החרדי לשעבר עקיבא וינגרטן,  בפוסט חריף בפייסבוק ומשווה בין אנשי הכת לחסידויות הגדולות בציבור החרדי. " החלוקה הזאת בין חסידות לבין כת היא חלוקה כ"כ לא מובנת, כל חסידות יכולה בקלות להכנס לרשימה "המפחידה" הזו של כתות, הסיבה היחידה שהם לא שם, זה כי הם גדולים מידי!"  מסביר וינגרטן.

צפו בתחקיר המלא

וינגרטן מגחך על  הדיווחים באתרים החרדים, "הכי מצחיק אותי האתרים החרדיים שכותבים "בזעזוע ושאט נפש" שהכל כ"כ זר ולא מוכר להם. רק נסתכל על חלק מהנקודות שהועלו בכתבה האחרונה — *נישואי ילדים בגיל צעיר. כאילו שיש הבדל מאוד משמעותי בין נערה בגיל 16 שהיא במקרה נכדה של האדמו"ר מויז'ניץ לבין ילדה בת 15 ששייכת "לכת המסוכנת"..

-וינגרטן ממשיך להתסיס כנגד החסידויות ומפרט,*חינוך באלימות פיזית לילדים*. נו בחייכם! כולנו גדלנו בחינוך החרדי, כולם חטפנו מכות מהרבי'ס שלנו, על מי אנחנו עובדים כשאנחנו "מזדעזעים" כל פעם מחדש? *ביטול מחשבתי לפני הרב, איזה רב או אדמו"ר לא מחליט על הכל בתוך הקהילה שלו? באיזו קהילה לא מחנכים את הנוער שכל מעשיו של הרבי קודש קדשים ואסור להרהר אחריו? כמה פעמים ביום מגיעים אנשים לרבנים דבילים מוחלטים ומניחים בפניהם שאלות הרות גורל החורצות חיים ומוות?!

ברמת 'כבוד האדם וחירותו' אני מאמין שכתות צריכים להיות חוקיים, אני לא קונה סיפורים שאפשר לשלוט על אנשים נגד רצונם בכוח השכנוע, כי באותו הרגע שאנחנו לוקחים מהאדם את החופש לבחור, פתחנו פתח מאוד מסוכן שמישהו אחר יתחיל לקבל את ההחלטות. גם אם אני חולק עליך לגמרי, זכותך לעשות שטויות ככל העולה על רוחך כל עוד שאינך פוגע בי ובזולתך.

זה השלב שכולם קופצים ואומרים "אבל יש גם ילדים שם!"… נכון, אני גם לא מסכים איך שהאחיות שלי מחנכות את ילדיהם, אני חושב שהם עושים להם עוול בל יכופר, אבל אני לא מנסה לקחת להם אותם, זכותם לטעות וביש מזל לילדיהם.

הסיבה האמיתית למה החרדים מנסים להתנער ככל שניתן מקיצונים כמו לב טהור זה אשכרה 'כחזיר הפורס טלפיו לומר ראו טהור אני', הם הקיצונים, הם ממש לא בסדר, אבל אנחנו? אנחנו הנאורים, אנחנו בסדר, אל תכעסו עלינו שאנחנו עושים כמעט את כל מה שהם עושים, הנה תראו, לנשים שלהם יש שאל! ובהמשך לסיפור הקודם שפרסמתי עם הדבק, כאילו שעד עכשיו הצלחם יופי להסביר את כל ההתנהגויות הממש "לא" מוזרות שלכם.

את דבריו מסכם החוזר בשאלה, כמו שכבר כתבתי בעבר, גם אני זרקתי אבנים על שלמה הלברנץ, בזמן שהוא היה בגלות במונסי, הייתי ילד בן 15 ונורא האמנתי במה שסיפרו לי, כיום אני כבר מפקפק בזה לגמרי, אמרתי היום לידידי ובן זוגי לטיולים ישראל גרינהויז שאנחנו עוד ניסע לשם יום אחד לבדוק את זה מקרוב אבל בינתיים אני לא השתכנעתי. אין לי מושג מה קורה שם, אבל את הסיפורים אני ממש לא קונה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עוד מתוסבך עם עצמו שלא מנמק כלום ועוד מעלה פוסט אז הוא בכלל הגאון מוילנא! יקירי תתמודד עם הטענות ואח"כ תביע דעה, על זה נא' גם אויל כי יחריש..

    מכיר אותו |
    הגב
  2. אז האפיקורס אמר.. אז מה ? גם חתול מיילל וכלב נובח אז מה ?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב