"אין חלון, אין דלת, אין מנעול ואין מפתח"

יצחק הרצוג, הגיב למשבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. "במשבר בין בנט לביבי אני צופה בהנאה רבה על הקוסם והחולם. אין לי שום כוונה להיות כלי משחק בכיפופי הידיים שלהם" {הרצוג מתבצר}

יושב ראש המחנה הציוני, יצחק הרצוג, הגיב בחשבון הטוויטר שלו למשבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט.

"במשבר בין בנט לביבי אני צופה בהנאה רבה על הקוסם והחולם. אין לי שום כוונה להיות כלי משחק בכיפופי הידיים שלהם. אמרתי שאין משא ומתן אז אין", צייץ הרצוג.

"אמרתי שאין מו"מ אז אין מו"מ ואין דלת ואין חלון ואין מנעול ואין מפתח", הגיב הרצוג ךפרסומים הערב ב'הארץ' על הגישושים מולו לכניסה לממשלה.

ע"פ הדיווח מוקדם יותר ב'ערוץ 2' הרצוג טוען כי פנו אליו רק עסקנים, עיתונאים ואף גורם מוסמך. השאלה היא: במידה וייפנו אליו רשמית, האם יבחר להיכנס לממשלה בכל זאת, אם ימולאו כל התנאים שהציב במו"מ שניהל עד לא מזמן עם נתניהו – ובהם אחריות על הנושא המדיני, וטו על בנייה בהתנחלויות מחוץ לגדר, קיום משא ומתן עם הפלסטינים וקיום ועידה אזורית בינלאומית.

בסביבת נתניהו אומרים שהוא מוכן להציע לו הכל – את התיקים עליהם דובר בשיחות שניהלו עד לאחרונה, ותיקי הבית היהודי שיתפנו אם יפרשו מהממשלה – למעט תיק המשפטים. במקרה כזה, צפוי הרצוג להשיב כי יוכל להביא לקואליציה לפחות 18 או אפילו 20 ח"כים שיתמכו במהלך – כמעט כל הסיעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.