חרדים מדירים חרדים: האם תושבי מודיעין עילית מודרים מהבריכה ב"מתתיהו"?

שערוריה חדשה במודיעין עילית: אתר 'מודיעין עילית נט' חשף השבוע כי תושבי העיר מודרים מהבריכה שהקימו תושבי מתתיהו השכנה (יישוב שרובו המכריע חרדי).

שנים ארוכות חלמו תושבי מודיעין עילית על בריכת שחיה בעיר, אך מה שמנע זאת היה צוואתו של רבה הראשון של העיר כי לא תוקם בריכה בעיר – שאז הייתה רק שכונת קריית ספר.

יזמים שונים ניסו לפתוח בריכה בשכונות החדשות, בטענה שעליהן הצוואה לא חלה, אך רבני העיר לא אישרו סטיה מהמצב הקיים. וכך, במשך כל שנות קיומה של העיר נסעו תושבי העיר לבריכות בערים שונות, מה שהוסיף למחיר את עלות הנסיעות.

והנה, בחודשים האחרונים נבנתה בריכה חדישה במושב מתתיהו, ותושבי העיר היו בטוחים שסוף-סוף יוכלו ליהנות מכך במחיר שפוי וללא נסיעות ארוכות ומתישות. אך מנהלי הבריכה במתתיהו החליטו לבצע הדרה של תושבי מודיעין עילית מהבריכה החדשה שזה עכשיו נפתחה.

איך הם עשו את זה? בפתרון מבריק של כניסה למנויים בלבד.

שלא לציטוט אמר ל'מודיעין עילית נט' אחד מתושבי מתתיהו כי הם לא רוצים לראות את תושבי מודיעין עילית בבריכתם. "אנו לא סובלים את ה'חניוקים' הללו" אומר אחד מהתושבים. "פרסמנו כביכול הודעה רשמית המודיעה על פתיחת הבריכה לתושבי מודיעין עילית, אך בפועל הבריכה תהיה פתוחה רק למי שירכוש מנוי יקר בסך 1,300 ש"ח, שזה סכום עתק".

ומה יהיה עם תושב מודיעין עילית שרוצה לבוא באופן חד פעמי? הוא לא יוכל להיכנס. בדרך זו, כך מקווים כנראה בהנהלת הבריכה, תושבי מודיעין עילית לא יציפו בהמוניהם את מי הבריכה שהיו עולים על גדותיה…

אישוש נוסף לכוונות אלו היה מצד אחד התושבים שאומר בזעם: "מצידי שיעשו כניסה למושב מכביש מקביל. אני לא סובל אותם. הם מסריחים, מגעילים". העבודות לכביש זה, מכיוון חשמונאים, הן, אגב, בעיצומן.

כאן המקום לציין כי בישוב מתגוררים לא מעט משפחות חרדיות וביניהם ניתן למצוא את ביתו המהודר של מנהל ת"ת "דרכי יושר" בברכפלד הרב קובי רוזנשטיין אשר שמתגורר בישוב "האליטות" של הציבור החרדי.

תגובת הנהלת הבריכה לא התקבלה עד לפרסום הכתבה, ולכשתתקבל – תפורסם.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה מתתיהו צריכה לארגן בריכה לקרית ספר ???
  שכל אחד ידאג לתושביו !!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אתם לא מבינים דבר פשוט הם רוצים בריכת שחייה ולא מקום שעשועים ואם יאפשרו כניסה חופשית חד פעמית הבריכה תהיה מפוצצת.
  נ.ב. המחיר הוא מחיר סטנדרטי למנוי לבריכה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אולי כדאי לבחון מחדש את השאלה ולהקים במקום בריכה לא יתכן שדבר כל כך אלמנטרי יימנע מילדינו, הרי מבחינת בריאות או כל התעמלות נפשית ופיזית מומלץ על שחיה במיוחד לילדינו שלא עושים התעמלות ואסור קט רגל כדור סל,

  אנה כהן |
  הגב
  • שוק עובד בצורה אכזרית

   חברים יקרים!

   כל מחיר שנקבע זה תוצאה ישירה של הצע וביקוש.
   שיפתחו עוד בריכה באזור המחיר ירד, צוואות לא מענינות את השוק עם כל הכבוד.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב