"אין לי דבר נגד החרדים – אבל הם הגזימו"

בראיון ל'קול חי' תוקף ח"כ ליברמן את הממשלה החדשה, מאשים את לשכת נתניהו בהדלפות ומדבר על המפלגות החרדיות

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, העניק הבוקר ראיון לרדיו 'קול חי' במהלכו הוא הסביר את החלטתו שלא להצטרף לממשלה והתייחס גם ליחסיו עם המפלגות החרדיות.

"הבהרנו באופן ברור מאוד, שיש לנו מחוייבות לקוי יסוד ברורים וההתנהלות של הממשלה הנוכחית לא מקובלת עלינו: הן בנושאי העלייה והקליטה, הגיור, הלאום…רוב העקרונות שלנו לא קיימים ולכן אין לנו מה לחפש שם בקואליציה הזו בלי טעם וריח", אמר ליברמן.

ליברמן אף האשים את הממשלה בכך שהיא "מתחפשת לממשלת ימין": "אם הממשלה רוצה להתחפש לימנית, שתדע שאנו עומדים לפני שבועות ולא לפני פורים, זה לא הזמן לתחפושות. הממשלה הזו בראשות נתניהו בגדה בכל עקרונות הימין שעליה היתה מבוססת תמיד ואין לנו כמפלגת ימין אמיתית כל שייכות לשם".

על הטענה לפיה הוא העדיף להישאר מחוץ לקואליציה בגלל המפלגות החרדיות השיב ליברמן: "אין לי שום דבר נגד המפלגות החרדיות, אבל הפעם הן הגזימו מדי בדרישותיהן ולא הותירו לנו שום ברירה".

ליברמן התייחס לשמועות על וטו שהטיל בממשלה הקודמת כדי למנוע את כניסת המפלגות החרדיות אליה: "אני לא הולך לדבר על המדליפים מלשכת נתניהו שהוציאו בזמנו הודעות לגביי…אני לא רציתי לזעזע את המערכת ולהחליף עוד ממשלה בפחות משנתיים. אמרתי אז "או הממשלה הקיימת או בחירות" סברתי שזה מה שנכון לעשות אז".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.