"אין לשתף פעולה עם משרד החינוך"

מועצות גדולי התורה של 'דגל התורה ו'אגודת ישראל' הורו לאיגוד הסמינרים החרדיים להתנגד לכל התערבות של משרד החינוך הן בשיבוץ תלמידות, הן בהתערבות בתכנים במוסדות החרדיים {הכרזת מלחמה}

מועצות גדולי התורה של 'דגל התורה ו'אגודת ישראל' הורו לאיגוד הסמינרים החרדיים להתנגד לכל התערבות של משרד החינוך הן בשיבוץ תלמידות, הן בהתערבות בתכנים במוסדות החרדיים. עקב ההוראה שב והודיע האיגוד כי הוא מתנגד לכל התערבות במוסדות של החינוך החרדי המתנהל על פי גדולי ישראל.

המכתב החריף של חברי ועדת הרבנים של איגוד מנהלי הסמינרים יפורסם מחר בעיתונות החרדית: "לאור המגמה בשנים האחרונות לפגוע בעצמאית החינוך החרדי ע״י התערבות בתכני הלימוד, קבלת תלמידים ותלמידות, קבלת מורים ומורות הננו מורים למנהלים ולמנהלות של מוסדות החינוך החרדיים: "א. עד להחזרת מצב הפיקוח לקדמותו ולהנחת דעת קודשם של גדולי ישראל, אין לשתף פעולה עם המפקחים מטעם משרד החינוך, אלא אך ורק עם מפקחים מטעם המסגרת החרדית שהמוסד שייך אליה".

הרבנים הוסיפו במכתבם: אין להתייחס למכתבים ולהוראות ממשרד החינוך הפוגעים בעצמאות המוסד בענינים הנ"ל – אין לקבל תלמידים ותלמידות שאינן מתאימים לתקנון המוסד מבחינה רוחנית ואין לאפשר כל התערבות של הרשויות בנושא זה, בכל ספק או שאלה או פניה לעזרה יש לפנות לוועדת הרבנים באמצעות המזכירים הרב אברהם רובינשטיין והרב יוסף דריימן".

לסיום כתבו: "וועדת הרבנים מחזקת את ידי המנהלים והמנהלות העומדים בפרץ כנגד המגמות המסוכנות הללו והמבינים את גוגל האחריות המוטלת עליהם לחינוך בנינו ובנותינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.