"אין מגיפה בישראל – ליצמן מבקר בארצות הברית"

בתגובה לפרסום בקוקר כי שר הבריאות יעקב ליצמן ממשיך בביקורו הרגיל בארצות הברית למרות מצב החירום בהתפשטות שפעת החזירים אומרים במשרד הבריאות כי לא מדובר במגיפה ואין יותר מקרי תחלואה לעומת שנים עברו. { משרד הבריאות מגיב}

הבוקר פרסמנו בקוקר כי בעקבות המחיר הקשה שגובה ׳שפעת החזירים׳ במגזר החרדי ובכלל, מביעים גורמים חרדים תמיהה על התנהלותו של שר הבריאות לנוכח המשבר. עיקר הביקורת מתמקדת בעובדה שהשר ליצמן ממשיך את ביקורו בארה״ב כפי המתוכנן ולא חוזר לארץ כדי לעמוד מקרוב על המאמצים לבלימת המגיפה.

אמש, אחרי שדווח על עוד אשה חרדית שאושפזה במצב קשה לאחר שלקתה בשפעת, הגדיר עסקן רפואי בכיר את התנהלות של ליצמן ״שערוריה״. לטענת העסקן, כשמתרחש משבר בתחום אחריותו של כל איש ציבור בשעב שהוא שוהה מעבר לים, הרי שמיד הוא מקצר את ביקורו ושב לארץ.

"קחו לדוגמא את ראש הממשלה, יותר מפעם אחת הוא קיצר את ביקורו בחו״ל בעיקר על רקע משברים ביטחוניים. וליצמן מה? קיים משבר אמיתי בתחום שעליו הוא ממונה ולמרות זאת הוא לא משנה את סדר יומו", דברי העסקן.

בתגובה לפרסום, אומרים לנו בתגובה רשמית ממשרד הבריאות כי "אין בישראל מגיפת שפעת". לפי משרד הבריאות, "אין בחורף זה היקפי תחלואה גבוהים לעומת כל שנה וזאת על פי נתוני משרד הבריאות. כפי שקורה בכל שנה, דצמבר-ינואר זה שיא התחלואה".

בהמשך ההודעה נכתב כי "משרד הבריאות עודד את האוכלוסיה להתחסן ועובדה שכבר 21% מהציבור בישראל התחסן נגד שפעת, בדיוק כפי השנה הקודמת. בניגוד לפרסומים השונים, אין מחסור ממשי לחיסונים. בכל הקופות, חוץ ממכבי, יש מספיק מלאי חיסונים. משרד הבריאות נמצא בשליטה מליאה בנעשה ופועל בכל דרך למנוע התפשטות השפעת".

בהתייחסות לביקורת על עצם נסיעת שר הבריאות יעקב ליצמן בימים אלו לביקור בארצות הברית נמסר לנו בתגובה ממשרד הבריאות כי "נסיעת שר הבריאות לארה"ב, שתוכננה מזמן, נועדה לקידום הרפואה בישראל ובשליחות מדינת ישראל".

כזכור, אמש דיווחנו כי אשת אברך מקריית ספר אושפזה במצב קשה בבית החולים בלינסון לאחר שנדבקה בשפעת החזירים. האישה אושפזה אך לפני כיומיים בלבד לאחר שלא חשה בטוב, אולם אבחון קצר העלה כי היא נדבקה בשפעת. בעלה הנו אחד האברכים החשובים במודיעין עילית ובוגר ישיבת פוניבז' בבני ברק.

בהיכלי בתי הכנסת במודיעין עילית נתלו מודעות הקוראות לציבור להתפלל עבור האישה. כמו כן עצרות תפילה נערכות כל העת בבתי הכנסת לרפואתה. המקרה הנוכחי מגיע אחרי שורה של מקרים בחודש האחרון, כשרק אמש ליוו המונים למנוחות את האשה מרת בת שבע בוימל ז״ל שנפטרה כתוצאה מסיבוכי השפעת.

בשבוע שעבר אושפזה בבית החולים אשה כבת 26 מחסידות בעלזא שלקתה בשפעת, מצבה מוסיף להיות קשה אף בשעות אלו. לפני כחודש נפטרה אשה חרדית מנתיבות כתוצאה מסיבוכי השפעת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ארור מכה רעהו בסתר
  מי שיש לו בקורת עניינית לא מסתתר תחת ססמאות
  יש לכל אחד אפשרות להתחסן וספק עם זה עוזר
  יש להתפלל התאונה בביתר והילד שנפל אצל מטפלת לא קשורים למשרד הבריאות
  יש לא עלינו אסונות ונותר לנו לחזור בתשובה
  הבדיחה היהודית מספרת שמלאך המוות סירב לבצע את תפקידו,
  "כולם ישנאו אותי"
  אמר לו הקב"ה אל דאגה יאשימו את הרכב, הרמזור, הרופאים, שר הבריאות, רק לא אותך!

  אברהם |
  הגב